[wppb-login]

Fundacja Viva! ostrzega – NIE DAWAJ CIAŁA

admin
Luty12/ 2014

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami rusza kampania ?Nie dawaj ciała?, której organizatorem jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Celem akcji jest uświadomienie, że zwierzę nie jest dobrym pomysłem na prezent.

nie dawaj ciala

 

 

W Dniu Świętego Walentego wielu zakochanych wręcza sobie prezenty. Część z nich wpadnie na pomysł obdarowania ukochanej osoby czymś naprawdę wyjątkowym – szczeniakiem, kotem, królikiem. Jednak mimo dobrych chęci obdarowujących, taki prezent może zostać dobrze przyjęty tylko na chwilę. A później stać się kłopotem, z którym nie będzie wiadomo, co zrobić.

Dlatego właśnie Fundacja MRNRZ Viva! organizuje kampanię, która ma za zadanie uświadomić, że zwierzę nie jest rzeczą i nie powinno być niespodzianką. Może bowiem trafić w ręce nieprzygotowanej do opieki osoby, z czasem stać się niechciane, a nawet porzucone.

cat_gift1Decyzja o wzięciu na siebie obowiązków związanych posiadaniem pupila musi być dobrze przemyślana i zawsze powinna należeć osoby, która będzie się nim opiekować ? mówi Magdalena Banasiewicz, wolontariuszka Fundacji MRNRZ Viva! organizująca kampanię. ? Tymczasem skala zjawiska jest duża. Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że chociaż prezentami zostają zwierzęta różnych gatunków, to w gorszej sytuacji są małe stworzenia takie jak myszy, chomiki i króliki. Są one bowiem traktowane bardziej przedmiotowo i stają się cichymi ofiarami nieodpowiedzialnych ludzi.

Z tego powodu w logo kampanii ?Nie dawaj ciała? widnieje królik, który reprezentować wszystkie zwierzęta, które stały się niechcianymi prezentami. Na potrzeby akcji powstała strona internetowa, na której można znaleźć informacje dotyczące konsekwencji wręczania zwierząt w prezencie i propozycje zachowań zastępczych: www.zwierzewprezencie.viva.org.pl.

 

Featured
Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy! Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów! Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny! Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat: Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy!

Prenumerujesz cyfrowo Magazyn Vege? To świetnie! Mamy dla Ciebie prezent od Zakwasowni – zniżkę na z…

czytaj więcej

Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań

Jeśli jesteście weganseksualni, to informujemy, że ponad połowa wegan w Wielkiej Brytanii podziela W…

czytaj więcej

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej

Mrozy zagrażają zwierzętom. Nie bądź obojętny!

Mrozy są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt – alarmują fundacje prozwierzęce. I apelują, by staran…

czytaj więcej

Kim Kardashian wkracza w 2021 na diecie roślinnej. Beyond Meat:

Kim Kardashian West postanowiła na dobry początek 2021 roku zadbać ze szczególną troską o ciało i um…

czytaj więcej

Tysiące ludzi chcą wypróbować dietę roślinną w styczniu

Aż pół miliona osób zadeklarowało udział w Veganuary, czyli wyzwaniu polegającym na rozpoczęciu roku…

czytaj więcej
Facebook
none