[wppb-login]

Marsz przeciwko fermom zwierząt futerkowych! 24.11 Warszawa

admin
Listopad20/ 2013

Zapraszamy na ogólnopolską demonstrację z okazji Dnia bez Futra. Spotykamy się w Warszawie o godzinie 13:00 na placu Zamkowym, z którego przemaszerujemy Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem pod budynek Sejmu. Na demonstrację przyjadą mieszkańcy miejscowości protestujących przeciwko fermom norek w Polsce. Razem z nimi pokażemy, że nie zgadzamy się na ekspansję tego okrutnego przemysłu.

Raport opublikowany przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2012 r i kolejne materiały z ferm publikowane również w tym roku pokazują, że sytuacja na fermach jest dramatyczna jeśli chodzi o dobrostan zwierząt ? nieleczone rany, gnijące zwłoki zwierząt razem z żywymi, norki i lisy z objawami chorób psychicznych. Fundacja Viva! fot_otwarteklatki3Akcja Dla Zwierząt złożyła zawiadomienia o znęcaniu na podstawie najbardziej drastycznych materiałów ? wszystkie zostały umorzone. Co to oznacza? Legalne jest w Polsce zadawanie fizycznego i psychicznego cierpienia milionom zwierząt tylko po to żeby stały się czyimś płaszczem lub obszycie rękawa i kołnierza. Cierpienia na widok, którego wszyscy z nas się odwracają i nie chcą patrzeć na zdjęcia i filmy pokazują rzeczywistość na fermach. Zwierzęta z odgryzionymi kończynami, nowotworami wielkości pięści, gnijącymi nieopatrzonymi ranami są na fermach na porządku dziennym, to normalna sytuacja, która musi się przy tego typu ?produkcji? zdarzać.

fot_otwarteklatki1Protesty mieszkańców przeciwko budowaniu ferm norek dzięki ich zaangażowaniu i determinacji, stały się fenomenem na skalę światową. Udało się zablokować budowę jednej z największych ferm w Polsce i Europie w podwrocławskiej Żórawinie, gdzie co roku miało być zabijanych 185 tysięcy zwierząt. Problemem hodowli na futra zainteresowali się także politycy. W Sejmie powstaje projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, który zawiera zapis o zakazie hodowli zwierząt na futra.

To dzieje się już teraz! Wspólnie możemy zatrzymać ekspansję ferm norek i doprowadzić do ogólnopolskiego zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Jednak aby jego wprowadzenie było możliwe, musimy działać w zdecydowany sposób. Dlatego 24 listopada nie może zabraknąć Cię w Warszawie! Razem odeślemy futro do historii.

Marsz jest organizowany przez Koalicję Antyfutro, której częścią jest m.in. Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt oraz Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

 

Tagi: ,
Featured
Matki Matkom: Karolina Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc. Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami Eksperci: ograniczmy czerwone mięso! Wegańskie Chiny – czy to realne? Podejmij beznabiałowy challenge!

Matki Matkom: Karolina

Oto jedna z wielu historii opublikowanych na profilu kampanii Białe kłamstwa w ramach projektu #Matk…

czytaj więcej

Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc.

Przewiduje się, że wegański przemysł serowy wzrośnie o ponad 300 proc. do 2030 roku.

Nic dziwnego…

czytaj więcej

Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami

W Santa Cruz w Boliwii otwarto niedawno pierwszy wegański sklep „mięsny”, połączony z restauracją se…

czytaj więcej

Eksperci: ograniczmy czerwone mięso!

American Cancer Society wzywa do ograniczenia czerwonego i przetworzonego mięsa.

Opublikowane ost…

czytaj więcej

Wegańskie Chiny – czy to realne?

O tym, że wystąpieniu pandemii COVID-19 „pomogły” tzw. mokre targi, na których sprzedawane są zwierz…

czytaj więcej

Podejmij beznabiałowy challenge!

Badania wykazują, że trzy porcje mleka dziennie mogą zwiększyć ryzyko raka piersi nawet o 80 proc., …

czytaj więcej
Facebook
none