Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Dzień wegetarianizmu 2013

wrzesień 30 2013

dzienevegeDlaczego wegetarianie nie jedzą ryb? Te oraz inne pytania będziecie mogli zadać już jutro – 1 października! Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt zaprasza na warszawskie obchody Dnia Wegetarianizmu.
Z okazji tego szczególnego dnia przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcyjnych imprez, ciekawych wykładów oraz…zniżek na świetne produkty. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie Tydzień Wege.

Będziemy rozmawiać o wegetarianizmie, zdrowiu i zwierzętach. Co roku, w ramach imprezy, organizujemy wykłady, spotkania i pokazy filmów podczas których obalamy stereotypowe przekonania na temat wegetarianizmu i zachęcamy do wypróbowania diety bezmięsnej.

Tym razem, mając na uwadze, zbliżające się święta Bożego Narodzenia i tradycję spożywania karpi, postanowiliśmy całość imprezy poświęcić zwierzętom morskim, w tym rybom.

Wbrew obiegowej opinii, wegetarianie nie jedzą ryb, a współczesna nauka ponad wszelką wątpliwość dowiodła, że ryby odczuwają ból oraz, w zależności od gatunku, potrafią prowadzić skomplikowane życie społeczne. Jak więc ułożyć sobie zbilansowaną dietę bez ryb? Gdzie szukać kwasów omega-3? Czy produkty pochodzenia roślinnego mogą zapewnić nam wszystkie niezbędne składniki mineralne, w tym niezbędne kwasy tłuszczowe?

Zapraszamy na wykład ?Ryby w diecie głosu nie mają?. Startujemy o 17.30. Prelegentką będzie Hanna Stolińska, dietetyczka z Instytutu Żywności i Żywienia.

O 18.30, zaraz po wykładzie, odbędzie się premierowy pokaz filmu ?Sea the Truth?. Po raz pierwszy w Polsce pokażemy nowy dokument twórców głośnego ?Meat the truth?. Film odpowiada na pytanie jaką cenę za nasze przyzwyczajenia kulinarne płacą morskie ekosystemy. Film z polskimi napisami.

Zapraszamy:  1 października (wtorek), godz. 17.30, Restauracja Biosfeera Aleja Niepodległości 80, Warszawa

O dniu wegetarianizmu czytaj na stronie Zostań Wege >>TUTAJ<<  lub dołącz do wydarzenia na Facebooku: >>TUTAJ<<

Z okazji tego szczególnego wydarzenia nasi Partnerzy przygotowali dla Was wiele atrakcyjnych prezentów! Sprawdźcie >>TUTAJ<<

Wszystkich zainteresowanych wegetarianizmem zapraszamy dodatkowo do akcji ?Zostań wege na 30 dni?

Więcej informacji udzieli: Emil Stanisławski: emil@viva.org.pl, 514 684 084

 

none