Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

1000 osób protestowało w Warszawie przeciwko ubojowi bez ogłuszania

czerwiec 13 2013

12 czerwca odbył się przemarsz w proteście przeciwko ubojowi bez ogłuszania.
Demonstranci skandując m.in. “ubój rytualny jest niemoralny” o godzinie 13 rozpoczęli przemarsz z Ministerstwa Rolnictwa pod Sejm.
Głos zabrało wielu polityków ze wszystkich partii politycznych poza PSLem – Ryszard Kalisz, Janusz Palikot, Andrzej Halicki, Marek Suski oraz Agnieszka Szulim i Maja Ostaszewska, która powiedziała: “sprzeciwiam się barbarzyństwu jakim jest ubój bez ogłuszania i idę razem z Wami pod sejm”.

Projekt legalizacji uboju bez ogłuszania jest obecnie w sejmie. Głosowanie odbędzie się prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu.

Cezary Wyszyński z Fundacji Viva – jeden z organizatorów powiedział: “cieszę się z bardzo dużej frekwencji na tej demonstracji, posłowie powinni wiedzieć, że ponad 60% polskiego społeczeństwa jest przeciwna ubojowi bez ogłuszania“.

Podczas przemarszu i pikietowania demonstrantom towarzyszył mobilny ekran LED, na którym były pokazywane makabryczne nagrania uboju rytualnego a pod sejmem odbył się symboliczny happening obrazujący zabijanie zwierząt.

Demonstranci ubrani w koszulki “polska mówi nie ubojowi bez ogłuszania” trzymali plansze i transparenty piętnujące polityków, którzy go popierają.

Jacek Bożek, który prowadził zgromadzenie zapowiedział, że przeciwnicy uboju rytualnego będą spotykać się pod Sejmem dopóki sprawa nie zostanie rozstrzygnięta na korzyść zwierząt.


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

none