Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Zimowa edycja warsztatów "Zadbaj o klimat"

luty 21 2013

Fundacja Arka rozpoczyna zimową edycję warsztatów i wystaw ?Zadbaj o klimat?.

Ciekawe i niekonwencjonalne metody edukacji ekologicznej, tj. ekspozycja ?Kino bez prądu?, zasilana energią uzyskaną z pedałowania na rowerach, ?Choinka z klimatem?, napędzana systemem rowerów połączonych z przetwornicami, akumulatorami oraz energooszczędnym oświetleniem LED, czy klimatyczne puzzle 5m x 5m, układane przez dzieci w centrach miast – to specjalność Fundacji.

Innymi metodami edukacji, mającej na celu wykształcić w dzieciach i młodzieży, a nawet dorosłych nawyki ekologiczne, są warsztaty przeprowadzane w placówkach oświatowych i wystawy prezentowane w różnych obiektach użytecznośći publicznej. Jeszcze tej zimy różne szkoły z całej Polski będą brały udział w warsztatach uczących oszczędzania energii i wody oraz segregacji odpadów.

Najbliższe warsztaty organizowane będą na Warmii i Mazurach, w Technikum Gastronomicznym w Olsztynie oraz w gimnazjum w Dobrym Mieście. Naszą wystawę edukacyjną, składającą się z 12 plansz traktujących o zmianach klimatycznych, będzie można obejrzeć w Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11 w Olsztynie, Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrym Mieście, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aquasfera w Olsztynie oraz jednym z centr handlowych w Rawie Mazowieckiej. Wszystkie wystawy organizowane są we współpracy z Urzędami Miast: Olsztyn, Dobre Miasto i Rawa Mazowiecka.

Zapraszamy do udziału w tej interesującej kampanii!

 

Ogólnopolska kampania ?Zadbaj o klimat? została dofinansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach.

none