[wppb-login]

Stena Ekostacja i Lasy Państwowe rozdają choinki za elektrośmieci

admin
Grudzień10/ 2012

Już 15 grudnia br. (sobota) od godziny 9 do 18 w Stena Ekostacja odbędzie się specjalny, świąteczny kiermasz.

Każdy, kto ma w domu niepotrzebny, popsuty lub nieużywany sprzęt, może za niego otrzymać choinkę ? wystarczy przywieźć elektrośmieci do Stena Ekostacja przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie i wymienić je na świąteczne drzewko. W zależności od ilości przywiezionych materiałów, przyznawane są choinki różnej wielkości (ich liczba jest ograniczona). Wszystkie drzewka pochodzą z hodowli Lasów Państwowych. Specjalnie dla naszych gości Lasy Państwowe przygotowały także gadżety, które można uzyskać za przyniesione odpady (albumy zdjęć, płyty z nagraniami oraz filmy przyrodnicze).

Na najmłodszych czekają warsztaty upcyklingu, podczas których dzieci nauczą się tworzyć z ekologicznych materiałów zabawki, ozdoby na choinkę, a przede wszystkim dowiedzą się, jak ze starych, pozornie niepotrzebnych już przedmiotów stworzyć coś zupełnie nowego, jednocześnie nie zaśmiecając środowiska. Rodzice w tym czasie mogą oddać się szaleństwu zakupów.

Nie zabraknie bowiem atrakcji dla amatorów oryginalnych przedmiotów użytkowych ? nasi projektanci oraz pracownie na recyklingowo-upcyklingowym kiermaszu przedstawią wiele niepowtarzalnych prezentów pod choinkę. Artyści zaprezentują przedmioty, których nigdzie indziej kupić nie można, niepokazywane wcześniej.

Chcielibyśmy, aby już 15 grudnia goście Stena Ekostacja poczuli klimat nadchodzących Świąt, nie tylko wracając do domu z choinką. Ten czas w roku jest doskonałym momentem, żeby pomóc także tym najbardziej potrzebującym. Dlatego we współpracy z Fundacją Viva Stena organizuje pomoc dla schroniska w Korabiewicach. Zbierane są koce, kołdry, karma, narzędzia budowlane ? czyli wszystko, co pomoże przetrwać zimę. Przyjmowane będą także niepotrzebne ubrania, które zostaną przekazane do PCK. Podarujmy innym trochę ciepła na Święta.

Serdecznie zapraszamy na świąteczny kiermasz recyklingowy!

STENA Ekostacja jest pierwszą w Warszawie stacją recyklingu dla mieszkańców. Można tam bezpłatnie oddać wszystkie surowce wtórne oraz odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne. Wszystkie zostaną poddane recyklingowi lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami.
W STENA Ekostacji przyjmowane są odpady: drobne (butelki PET, puszki, makulatura), wielkogabarytowe (meble, złom, opony), elektroodpady (RTV i AGD, telefony, świetlówki, komputery), odpady niebezpieczne (tonery, baterie, akumulatory, aerozole)i inne (styropian).

Zobacz jak działa Stena Ekostacja: kliknij >>TUTAJ<<

Więcej informacji szukaj >>TUTAJ<<

Obiekt zbudowała szwedzka firma Stena Recycling, która jest liderem w dziedzinie kompleksowych usług w zakresie gospodarki opadami dla biznesu. Stacja recyklingu powstała na bazie najlepszych skandynawskich doświadczeń w organizacji i prowadzeniu tego typu punktów zbiórki opadów do przetworzenia.

Więcej o Stena Recycling >>TUTAJ<<

Organizatorzy:

 

 

 

 

STENA Ekostacja wpisuje się w rozwój nowoczesnego społeczeństwa:
coraz więcej konsumujemy, coraz szybciej zużywamy produkty, coraz chętniej kupujemy nowości. Środowisko naturalnie nie nadąża za tymi zmianami.
Każdy z nas może mu pomóc ? włączając się aktywnie w proces wykorzystania cennych zasobów, jakimi są odpady.

Featured
Ekskluzywna restauracja przechodzi (prawie!) na weganizm Europa może przemówić głosem zwierząt! Podpisz petycję! Polska pustynnieje z dnia na dzień Przeczytasz w numerze 6/2021 W głębi lasu W stronę Włoch

Ekskluzywna restauracja przechodzi (prawie!) na weganizm

Ekskluzywna restauracja Eleven Madison Park w Nowym Jorku po zamknięciu z powodu pandemii koronawiru…

czytaj więcej

Europa może przemówić głosem zwierząt! Podpisz petycję!

Organizacje działające na rzecz praw zwierząt w UE domagają się, by w strukturach unijnych mogło fun…

czytaj więcej

Polska pustynnieje z dnia na dzień

Obecna epoka nazywana jest antropocenem, czyli czasem radykalnych zmian w środowisku naturalnym spow…

czytaj więcej

Przeczytasz w numerze 6/2021

Nowy numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:
na temat
PRAWO DO BREDNI – Praw…

czytaj więcej

W głębi lasu

Las jest bardzo ważnym archetypem w kulturze, o czym możemy się przekonać, analizując podania i baśn…

czytaj więcej

W stronę Włoch

Nie wiemy, kiedy uda nam się wrócić w nasze ulubione wakacyjne rejony. Spróbujmy ich jednak posmakow…

czytaj więcej
Facebook
none