Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Łańcuchy zerwane

wrzesień 25 2012

W niedzielę 23 września w kilku miastach Polski odbyły się happeningi w ramach akcji ?Zerwijmy łańcuchy?.

Ogólnopolska akcja uwalniania psów z łańcuchów powstała sześć lat temu z inicjatywy Miesięcznika Mój Pies.
Happeningi podczas których ochotnicy – miłośnicy zwierząt przypinają się do bud ustawionych w centrach wielu polskich miast, przyciągają co roku nie tylko media, ale również wiele osób, które z zaciekawieniem przyglądają się temu co się dzieje. Akcja Miesięcznika Mój Pies – przez te kilka lat przygotowywania akcji, wniosła znaczący wkład do zmian w świadomości wielu Polaków odnoście traktowania psów na wsiach, które w przeważającej większości, całe swoje życie spędzają przypięte do krótkiego i ciężkiego łańcucha.

Zdjęcia oraz relację z tegorocznej akcji, można zobaczyć >>TUTAJ<<

Akcja nie miałaby tak szerokiego zasięgu, dyby nie pomoc wielu organizacji, które całym sercem angażują się w zrywanie łańcuchów. Nie inaczej jest z  Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt ?Animals?, która także zorganizowała własny happening w ubiegłą niedzielę m.in. w Gdyni, Starogardzie Gdańskim, Oświęcimiu i Tczewie.  Relację z ich akcji można zobaczyć >>TUTAJ<<

Informacji z innych miast szukajcie na stronie psy.pl oraz na Stronie FB Akcji Zerwijmy Łańcuchy

Do akcji, już tradycyjnie, przyłączyły się m.in. Posłanka do Parlamentu Europejskiego Pani prof. Joanna Senyszyn oraz Pani Poseł Jolanta Szczypińska.


 

 

none