Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Kierunek – Veggie Parade!

sierpień 29 2012

Jesteś wegetarianinem i kochasz zwierzęta? Chciałbyś zapoznać się z kuchnią i stylem życia wykluczającym cierpienie naszych braci mniejszych? 6 paździenrika przyjedź na Veggie Parade do Krakowa!

Veggie Parade znana jest na całym świecie. Ta idea pokojowych marszów zrzeszających wegetarian, wegan, witarian i miłośników zwierząt, zainicjowana w 2001 roku we Francji, szybko znalazła sympatyków w innych krajach: Czechy, Niemcy, Kanada, USA, Japonia, Włochy. Do tego grona, od 2012 roku zaliczać się będzie również Polska. Wszystko dzięki organizacjom walczącym o prawa zwierząt i rozpowszechniającym ekologiczny styl życia.

Veggie festyn

Marsz wystartuje 6 października o godz. 14:00 spod krakowskiego Barbakanu. Wydarzenie będzie hucznie obchodzone: transparenty, skandowanie haseł, rozdawanie ulotek, instrumenty uliczne (tzw. samba), muzyka z sound systemu i o wiele więcej. Po dotarciu na Rynek Główny zostanie odczytany manifest w języku polskim i angielskim. Zwieńczeniem imprezy będzie veggie festyn na ulicy Rydla przy Forcie Nr 7, gdzie na uczestników czekać będzie mnóstwo przepysznego wegańskiego i wegetariańskiego jedzenia, którego przygotowaniem zajmą się krakowskie vege bary i restauracje. Zaplanowany jest także wykład o zdrowym żywieniu, filmy o tematyce praw zwierząt, pokaz wegańskiego gotowania oraz wiele innych atrakcji. Na uczestników czekać będą także eko sklepy, gdzie każdy będzie mógł kupić lokalne produkty. Odwiedzić będzie można również stoiska z grupami tematycznymi zajmującymi się sportem czy kosmetykami.

W imię zwierząt

Veggie Parade to nie tylko świetna impreza utrzymana w przyjaznej atmosferze. Jej celem jest zwrócenie uwagi na los zwierząt hodowlanych i cierpienie, jakiemu są poddawane. Organizatorzy chcą uświadomić i zachęcić ludzi do ekologicznego stylu życia oraz pokazać, że diety nie zawierające mięsa czy produktów pochodzenia zwierzęcego w ogóle, są pełnowartościowe i dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników.

 

ORGANIZATORZY

Viva Kraków oraz Viva Katowice

Fundacja Czarna Owca Pana Kota

Vege Inicjatywa

PATRONI MEDIALNI

Magazyn Vege, dwumiesięcznik e!stilo oraz miesięcznik Wegetariański Świat

 

Wstęp wolny!

none