[wppb-login]

Kierunek – Veggie Parade!

admin
Sierpień29/ 2012

Jesteś wegetarianinem i kochasz zwierzęta? Chciałbyś zapoznać się z kuchnią i stylem życia wykluczającym cierpienie naszych braci mniejszych? 6 paździenrika przyjedź na Veggie Parade do Krakowa!

Veggie Parade znana jest na całym świecie. Ta idea pokojowych marszów zrzeszających wegetarian, wegan, witarian i miłośników zwierząt, zainicjowana w 2001 roku we Francji, szybko znalazła sympatyków w innych krajach: Czechy, Niemcy, Kanada, USA, Japonia, Włochy. Do tego grona, od 2012 roku zaliczać się będzie również Polska. Wszystko dzięki organizacjom walczącym o prawa zwierząt i rozpowszechniającym ekologiczny styl życia.

Veggie festyn

Marsz wystartuje 6 października o godz. 14:00 spod krakowskiego Barbakanu. Wydarzenie będzie hucznie obchodzone: transparenty, skandowanie haseł, rozdawanie ulotek, instrumenty uliczne (tzw. samba), muzyka z sound systemu i o wiele więcej. Po dotarciu na Rynek Główny zostanie odczytany manifest w języku polskim i angielskim. Zwieńczeniem imprezy będzie veggie festyn na ulicy Rydla przy Forcie Nr 7, gdzie na uczestników czekać będzie mnóstwo przepysznego wegańskiego i wegetariańskiego jedzenia, którego przygotowaniem zajmą się krakowskie vege bary i restauracje. Zaplanowany jest także wykład o zdrowym żywieniu, filmy o tematyce praw zwierząt, pokaz wegańskiego gotowania oraz wiele innych atrakcji. Na uczestników czekać będą także eko sklepy, gdzie każdy będzie mógł kupić lokalne produkty. Odwiedzić będzie można również stoiska z grupami tematycznymi zajmującymi się sportem czy kosmetykami.

W imię zwierząt

Veggie Parade to nie tylko świetna impreza utrzymana w przyjaznej atmosferze. Jej celem jest zwrócenie uwagi na los zwierząt hodowlanych i cierpienie, jakiemu są poddawane. Organizatorzy chcą uświadomić i zachęcić ludzi do ekologicznego stylu życia oraz pokazać, że diety nie zawierające mięsa czy produktów pochodzenia zwierzęcego w ogóle, są pełnowartościowe i dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników.

 

ORGANIZATORZY

Viva Kraków oraz Viva Katowice

Fundacja Czarna Owca Pana Kota

Vege Inicjatywa

PATRONI MEDIALNI

Magazyn Vege, dwumiesięcznik e!stilo oraz miesięcznik Wegetariański Świat

 

Wstęp wolny!

Featured
Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej
Facebook
none