[wppb-login]

Kierunek – Veggie Parade!

admin
Sierpień29/ 2012

Jesteś wegetarianinem i kochasz zwierzęta? Chciałbyś zapoznać się z kuchnią i stylem życia wykluczającym cierpienie naszych braci mniejszych? 6 paździenrika przyjedź na Veggie Parade do Krakowa!

Veggie Parade znana jest na całym świecie. Ta idea pokojowych marszów zrzeszających wegetarian, wegan, witarian i miłośników zwierząt, zainicjowana w 2001 roku we Francji, szybko znalazła sympatyków w innych krajach: Czechy, Niemcy, Kanada, USA, Japonia, Włochy. Do tego grona, od 2012 roku zaliczać się będzie również Polska. Wszystko dzięki organizacjom walczącym o prawa zwierząt i rozpowszechniającym ekologiczny styl życia.

Veggie festyn

Marsz wystartuje 6 października o godz. 14:00 spod krakowskiego Barbakanu. Wydarzenie będzie hucznie obchodzone: transparenty, skandowanie haseł, rozdawanie ulotek, instrumenty uliczne (tzw. samba), muzyka z sound systemu i o wiele więcej. Po dotarciu na Rynek Główny zostanie odczytany manifest w języku polskim i angielskim. Zwieńczeniem imprezy będzie veggie festyn na ulicy Rydla przy Forcie Nr 7, gdzie na uczestników czekać będzie mnóstwo przepysznego wegańskiego i wegetariańskiego jedzenia, którego przygotowaniem zajmą się krakowskie vege bary i restauracje. Zaplanowany jest także wykład o zdrowym żywieniu, filmy o tematyce praw zwierząt, pokaz wegańskiego gotowania oraz wiele innych atrakcji. Na uczestników czekać będą także eko sklepy, gdzie każdy będzie mógł kupić lokalne produkty. Odwiedzić będzie można również stoiska z grupami tematycznymi zajmującymi się sportem czy kosmetykami.

W imię zwierząt

Veggie Parade to nie tylko świetna impreza utrzymana w przyjaznej atmosferze. Jej celem jest zwrócenie uwagi na los zwierząt hodowlanych i cierpienie, jakiemu są poddawane. Organizatorzy chcą uświadomić i zachęcić ludzi do ekologicznego stylu życia oraz pokazać, że diety nie zawierające mięsa czy produktów pochodzenia zwierzęcego w ogóle, są pełnowartościowe i dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników.

 

ORGANIZATORZY

Viva Kraków oraz Viva Katowice

Fundacja Czarna Owca Pana Kota

Vege Inicjatywa

PATRONI MEDIALNI

Magazyn Vege, dwumiesięcznik e!stilo oraz miesięcznik Wegetariański Świat

 

Wstęp wolny!

Komentarze

Featured
przeczytasz w numerze 6/2020 Naprawdę dobra zmiana Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka Jeszcze będzie normalnie? państwo w liczbie mnogiej Paprodziad: marzę o porze, gdy selerzę

przeczytasz w numerze 6/2020

Nowy numer już w kioskach! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy:

po nowemu – można żyć inaczej n…

czytaj więcej

Naprawdę dobra zmiana

Naukowcy namawiają, aby w czasach zarazy przejść na dietę roślinną, a Amerykanie masowo wykupują ze …

czytaj więcej

Co wyrasta z Brzydkiego Kaczątka

Łabędź to symbol poetów, muz i miłości, obecny w kulturze już od starożytności. Za sprawą popularnej…

czytaj więcej

Jeszcze będzie normalnie?

Niechby się to już skończyło! Mnie najbardziej brakuje możliwości zwykłej przechadzki, wyjścia na mi…

czytaj więcej

państwo w liczbie mnogiej

Chiny to jedna z najstarszych cywilizacji świata, której historię czyta się momentami jak baśń, a mo…

czytaj więcej

Paprodziad: marzę o porze, gdy selerzę

Jest śpiewającym filozofem, którego twórczość można poznać, słuchając m.in. Łąki Łan, November Proje…

czytaj więcej
Facebook
none