[wppb-login]

Dirt Hunter- Prawdopodobnie najbardziej ekstremalne 5km w Twoim życiu!

admin
Sierpień27/ 2012

W dniu 9 września 2012 roku na terenie CKR Promenada w Białobrzegach odbędzie się bieg z przeszkodami zatytułowany Dirt Hunter. Trasa obejmuje odcinek o długości 5km położony w lesie, na plaży i dnie Jeziora Zegrzyńskiego. Na szlaku zawodów ustawionych zostanie ok. 15 przeszkód sztucznych, a dodatkowym urozmaiceniem będą przeszkody naturalne w które Ośrodek wręcz obfituje. Celem zawodów jest odejście od typowego nudnego biegu ulicznego, a w zamian zaoferowanie zawodnikom możliwości sprawdzenia się w ekstremalnych warunkach. Bieg ten jest po części biegiem survivalowym wzbogaconym o elementy crossfit?u – czyli wysiłku fizycznego polegającego na wykorzystaniu ćwiczeń z różnych treningów: siłowych i kondycyjnych. Miejscami zmagania przypominać będą poligon wojskowy.

Na trasie do pokonania będą m.in.

  • mury berlińskie i ścianki wspinaczkowe,
  • dym i płonące beczki,
  • tunele, pochylnie, płoty i rowy,
  • liny, sznury i sieci pajęcze,
  • przeprawa przez jezioro po pontonach
  • przeszkody naturalne w lesie, na plaży, błocie i wodzie!

Jak widać organizatorzy dadzą szansę uczestnikom zmierzyć się z wyzwaniami pozwalającymi doświadczyć prawdziwych emocji.

Ideą zawodów jest nawiązanie do czasów dalekiej przeszłości, w których ludzie musieli walczyć o przetrwanie. Sprawność, zwinność, siła i niezwykła wytrzymałość naszych przodków, to cechy które współczesny człowiek chciałby posiadać, a które można sprawdzić u siebie dzięki Dirt Hunterowi. Można powiedzieć, że jest to bieg podczas którego poddane sprawdzianowi zostaną wcześniej wymienione cechy fizyczne. W zawodach nieważny będzie czas ukończenia zmagań, ale fakt wzięcia udziału, poznania swoich możliwości i na pewno doświadczenia przygody. Bieg nie jest długi, ale przeszkody z pewnością wycisną resztki sił z zawodników, tak aby przekraczając metę mieli uczucie spełnienia i satysfakcji. Zawody przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn urodzonych w roku 1995 i wcześniej. Nie ma limitu czasowego wiec docierając na metę każdy będzie zwycięzcą i otrzyma pamiątkowy medal.

W ramach przygotowań prowadzone są darmowe treningi, które prowadzą dwie grupy: CrossFit Warszawa oraz Parkour United. Do wyboru do koloru kto co woli. Z pierwszą ekipą można trenować na stadionie SKRY w Warszawie w każdą sobotę o godzinie 11.00. Treningi bazują na ćwiczeniach siłowo-kondycyjnych. Prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów CrossFitu. Druga ekipa skupiona jest wokół sportów miejskich, głównie Parkour i Freerun. Z nimi z kolei można się spotkać na cotygodniowych zajęciach w Warszawie przy ulicy Koncertowej 4 w godzinach 18:45 ? 22:30. Obydwie formy rekreacji stanowią bardzo dobrą bazę ćwiczeń dla osób chcących wystartować w zawodach Dirt Hunter.

Na terenie zawodów planowane są również liczne atrakcje dla widzów ? wystawa Expo, możliwość konsultacji z dietetykiem oraz uzyskania info na temat zdrowego trybu życia.

Więcej na temat biegu można dowiedzieć się z załączonej prezentacji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www biegu oraz na fanpage’u FB. Zapraszamy!

Informacji nt. Dirt Hunter udziela:
Adam Sułowski, Challenge Path ? właściciel imprezy, tel. 600 410 038, adam@DirtHunter.pl

Komentarze

Featured
Greta Thunberg w nowym teledysku Pearl Jam Matka matce nierówna Czemu robimy to warszawskim misiom? Komentarze ekspertów Wuhan zakazuje polowania oraz spożywania dzikich zwierząt Pierwsze w historii zarzuty za znęcanie się koniem dorożkarskim w Krakowie Virginia: honorowy doktorat dla psiego terapeuty

Greta Thunberg w nowym teledysku Pearl Jam

14 maja premierę miała piosenka „Retrograde” legendarnego rockowego zespołu. Pearl Jam nagrał w tym …

czytaj więcej

Matka matce nierówna

Patrzę jak bawisz się ze swoimi rodzicami. Widzę jaką radość daje im sama twoja obecność, z jaką mił…

czytaj więcej

Czemu robimy to warszawskim misiom? Komentarze ekspertów

W czwartek 21 maja będący pod wpływem alkoholu mężczyzna wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi w warsza…

czytaj więcej

Wuhan zakazuje polowania oraz spożywania dzikich zwierząt

Władze chińskiego Wuhan poinformowały, że wydano zakaz handlu i konsumpcji dzikich gatunków zwierząt…

czytaj więcej

Pierwsze w historii zarzuty za znęcanie się koniem dorożkarskim w Krakowie

Dorożkarz Łukasz B. usłyszał zarzuty znęcania się nad koniem pracującym przy ciągnięciu dorożki w Kr…

czytaj więcej

Virginia: honorowy doktorat dla psiego terapeuty

8-letni Moose otrzymał honorowy doktorat medycyny weterynaryjnej na uniwersytecie Virginia Tech. W c…

czytaj więcej
Facebook
none