Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Bądź człowiekiem, uwolnij psa z łańcucha!

sierpień 21 2012

?Bądź człowiekiem, uwolnij psa z łańcucha? ?

to hasło najnowszej inicjatywy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Aby przyłączyć się do akcji nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Akcja Krakowskiego TOZu to nie tylko sprzeciwienie się wobec trzymania psów na łańcuchach, często bardzo krótkich i niedających zwierzakom żadnej swobody, ale również walka o zmianę naszego ? ludzkiego czy raczej nieludzkiego ? podejścia do sprawy. Ile razy widziałeś na czyjejś posesji psa uwiązanego sznurem/łańcuchem często tak krótkim, że pies ledwie mógł się ruszyć? Nie wspominając o jedzeniu i wodzie nierzadko wymieszanych z błotem, liśćmi i wszystkim, co znajduje się na podwórku lub zwyczajnie całkowitym ich braku? Dopóki nie przestawimy naszego myślenia na inne tory psy nadal będą traktowane przez wielu jedynie, jako alarmy antywłamaniowe.

Celem akcji nie jest ani przekazywanie pieniędzy, ani urządzanie manifestacji. Forma proponowana przez Krakowskie TOZ jest niezwykle prosta: widzisz psa przywiązanego krótkim łańcuchem ? zwróć właścicielowi uwagę, że trzyma zwierzaka w złych warunkach; jesteś rodzicem ? ucz swoje pociechy, że należy dobrze traktować zwierzęta; jako nauczyciel ? poświęć choćby godzinę lekcyjną i porozmawiaj z uczniami o potrzebach i prawach zwierząt; dziennikarze mogą nagłośnić sprawę informacją w prasie, radiu czy telewizji; właściciele stron internetowych mogą umieścić na nich znaczek promujący akcję.

Możliwości jest wiele i każdy może pomóc. Warto, nawet jeśli mielibyśmy poprawić los choćby jednego psiaka.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ktoz.krakow.pl

Tagi: , ,
none