Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Coraz więcej tygrysów

sierpień 20 2012

Park Narodowy Bardia w Nepalu zanotował ponad dwukrotny wzrost populacji tygrysów bengalskich na swoim terenie. Wszystko dzięki programowi ochrony prowadzonemu od wielu lat przez organizację WWF na terenie Indii i Nepalu.

Zamontowany na terenie Parku monitoring odegrał kluczową rolę w zliczaniu drapieżników. Analiza zdjęć z ukrytych kamer pozwoliła zidentyfikować 37 tygrysów ? to ponad dwukrotnie więcej niż trzy lata temu. W 2009 roku Park zamieszkiwało zaledwie 18 osobników tego gatunku.

Współpraca WWF i lokalnej administracji śmiało może uznać wzrost populacji za sukces. Pracownikom Parku zapewniono szkolenia oraz wsparcie techniczne. Wybudowano również 15 dodatkowych baz strażniczych, co bardzo pomaga nie tylko w monitorowaniu tygrysów, ale także w walce z kłusownikami. Również i na tym polu Indie i Nepal odnoszą sukcesy. W rankingu przeprowadzonym przez WWF pod koniec lipca to właśnie te kraje wypadły najlepiej. Otrzymały zieloną kartę za ochronę tygrysów, słoni i nosorożców. Stosując politykę zera tolerancji dla kłusownictwa i nielegalnego handlu zwierzętami, tylko w 2011 roku w Nepalu zatrzymano ponad 300 osób. Nie odnotowano również ani jednego przypadku polowania na nosorożce.

none