[wppb-login]

Na ratunek małpom

admin
sierpień16/ 2012

70% małp wykorzystywanych w eksperymentach pochodzi z Chin. PETA od wielu lat prowadzi kampanię, która ma nakłonić linie lotnicze do rezygnacji z transportu tych zwierząt do laboratoriów. Kilka dni temu dołączyły do niej kolejne linie lotnicze ? Air China.

Wszystko dzięki prośbie PETA zamieszczonej na Facebook?u i Twitterze. Chwilę po tym, do centrali Air China na nowojorskim lotnisku Johna F. Kennedy?ego zgłosiły się tysiące sympatyków PETA z żądaniem zakazu transportu małp. W sumie ponad 24 tys. e-maili i telefonów.

Opłaciło się ? w przeciągu 24 godzin od zamieszczenia prośby, Air China potwierdziły, że zaprzestaną transportu zwierząt.

Już od ponad roku PETA dążyła do zmiany obecnej polityki. Wysyłano: prośby do władz firmy, skargi do rządu, telefoniczne i mailowe protesty, a także urządzano demonstracje pod biurem Air China na Los Angeles International Airport. W zeszłym miesiącu wniesiono skargę do Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, po tym, jak jedna z małp uciekła z transportu linii Air China. Departament oskarżył linie o naruszenie federalnego prawa ochrony zwierząt i ostrzegł, że kolejne naruszenia mogą zakończyć się postawieniem cywilnych zarzutów lub wszczęciem postępowania karnego przeciwko Air China. Okazało się, bowiem, że zwierzęta były niezabezpieczone podczas transportu, a na klatkach znaleziono odciski butów ? świadczące o tym, że ktoś mógł w nie kopać lub deptać.

To właśnie z Chin wysyłane jest ponad 70 procent małp, które trafiają do laboratoriów w Stanach Zjednoczonych. Dzięki wyłączeniu Air China z tego procesu, chociaż odrobinę utrudniony zostanie proceder okrutnych eksperymentów!

Featured
Mikołajkowy konkurs! Zgarnij książkę Moniki Kotlarek Polacy troszczą się o zwierzęta! Wnioski z "Raportu Dobroczynność" W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście

Mikołajkowy konkurs! Zgarnij książkę Moniki Kotlarek

Dziś radosny dzień, kiedy obdarowujemy się upominkami. Jednak zimą ważny temat depresji jest jak naj…

czytaj więcej

Polacy troszczą się o zwierzęta! Wnioski z "Raportu Dobroczynność"

„Raport dobroczynność” WWF z ostatnich 12 miesięcy pokazał, że pandemia nie przeszkadza nam pomagać!…

czytaj więcej

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej
Facebook
none