Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

To tylko zwierzęta

styczeń 25 2012

Temat praw zwierząt w polskiej debacie publicznej do nie dawna w ogóle nie istniał. Ostatnio jednak w mediach coraz więcej mówi się o przypadkach maltretowania zwierząt i to nie tylko tych towarzyszących. W końcu doczekaliśmy się również pierwszego polskiego filmu dokumentalnego ukazującego różne oblicza relacji między człowiekiem a innymi gatunkami.
 
 
Zobacz zwiastun!
 
 

 

Kim są zwierzęta i jakie zajmują miejsce we współczesnym społeczeństwie? Dlaczego są zabijane w ilościach, których nie da się zliczyć, dlaczego są więzione i zadaje im się niepotrzebny ból, skoro podobnie jak my chcą żyć, być wolne i unikać cierpienia? W jaki sposób uprzedmiotowienie zwierząt odbija się na relacjach międzyludzkich? Jeżeli odpowiedzią jest, że TO TYLKO ZWIERZĘTA, kim więc jest człowiek?

Na te pytania starali się znaleźć odpowiedź twórcy filmu, Łukasz Musiał i Adam Ptaszyński. O tym jak powstawał film opowiedzą w specjalnej rozmowie z Vege, która ukaże się w numerze lutowym naszego magazynu.

Ogólnopolska premiera odbędzie się w Warszawie 8 marca w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, przy ul. Nowy Świat. 63. Po filmie zapraszamy na dyskusję z twórcami i osobami, które wystąpiły w filmie.

Film będzie też wyświetalny m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Puławach i Toruniu. Aktualna lista pokazów znajduje się na stronie filmu.

Magazyn Vege jest patronem medialnym filmu “To Tylko Zwierzęta”

Zobacz zwiastun!

none