[wppb-login]

Surowce dla zwierząt

admin
Styczeń19/ 2012

Martwi Cię los bezdomnych psów i kotów? Zastanawiasz się jak zmobilizować mieszkańców Twojej okolicy do segregacji odpadów? Weź udział w akcji Fundacji Arka, pomóż zwierzętom i zadbaj o środowisko!

Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje nową akcję edukacyjną, ?Surowce dla Zwierząt?, której celem jest zbiórka surowców wtórnych w placówkach oświatowych i przeznaczenie dochodu z ich sprzedaży na rzecz potrzebujących, bezdomnych psów i kotów.

Jak wziąć udział w akcji?

Zbieraj makulaturę, puszki, szkło i plastik. Sprzedaj te surowce w punkcie skupu i wpłać pieniądze na konto Fundacji. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym psom i kotom.

Arka zaprasza do ackji wszystkie szkoły i przedszkola, jak również firmy i samorządy lokalne. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski, gdyż jej celem jest dofinansowanie leczenia zwierzaków z różnych zakątków naszego kraju i aktywowanie do działania szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo-kulturalnych z całej Polski.

Eko-edukacja

?Surowce dla Zwierząt? są działaniem ekologiczno-społecznym, gdyż poprzez zbiórkę surowców wtórnych dzieci uczą się jak segregować śmieci. Akcja podkreślają wartość segregowanych surowców, także w przełożeniu na pomoc konkretnym zwierzakom.

– Chcemy zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do działań ekologicznych, jak również uwrażliwić ich na los naszych małych przyjaciół. – mówi Alicja Czerwińska, koordyantorka akcji.

Partnerem akcji ?Surowce dla Zwierząt? jest Fundacja Czerna Owca Pana Kota, a patronat medialny objęły magazyn Vege oraz miesięczniki Kocie Sprawy i Mój Pies.

Więcej informacji pod adresem: ala@fundacjaarka.pl

Featured
Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje Izrael przeciwko futrom

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej

Izrael przeciwko futrom

Wykorzystywanie futer i skór w modzie jest niemoralne – mówi izraelska minister ochrony środowiska.

czytaj więcej
Facebook
none