[wppb-login]

Surowce dla zwierząt

admin
Styczeń19/ 2012

Martwi Cię los bezdomnych psów i kotów? Zastanawiasz się jak zmobilizować mieszkańców Twojej okolicy do segregacji odpadów? Weź udział w akcji Fundacji Arka, pomóż zwierzętom i zadbaj o środowisko!

Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje nową akcję edukacyjną, ?Surowce dla Zwierząt?, której celem jest zbiórka surowców wtórnych w placówkach oświatowych i przeznaczenie dochodu z ich sprzedaży na rzecz potrzebujących, bezdomnych psów i kotów.

Jak wziąć udział w akcji?

Zbieraj makulaturę, puszki, szkło i plastik. Sprzedaj te surowce w punkcie skupu i wpłać pieniądze na konto Fundacji. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym psom i kotom.

Arka zaprasza do ackji wszystkie szkoły i przedszkola, jak również firmy i samorządy lokalne. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski, gdyż jej celem jest dofinansowanie leczenia zwierzaków z różnych zakątków naszego kraju i aktywowanie do działania szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo-kulturalnych z całej Polski.

Eko-edukacja

?Surowce dla Zwierząt? są działaniem ekologiczno-społecznym, gdyż poprzez zbiórkę surowców wtórnych dzieci uczą się jak segregować śmieci. Akcja podkreślają wartość segregowanych surowców, także w przełożeniu na pomoc konkretnym zwierzakom.

– Chcemy zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do działań ekologicznych, jak również uwrażliwić ich na los naszych małych przyjaciół. – mówi Alicja Czerwińska, koordyantorka akcji.

Partnerem akcji ?Surowce dla Zwierząt? jest Fundacja Czerna Owca Pana Kota, a patronat medialny objęły magazyn Vege oraz miesięczniki Kocie Sprawy i Mój Pies.

Więcej informacji pod adresem: ala@fundacjaarka.pl

Komentarze

Featured
Weganie = introwertycy? Mięso do lamusa! Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt Plantcraft: wegańskie mięso z bananów Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Weganie = introwertycy?

Badania przeprowadzone przez naukowców z Instytutu Nauk Humanistycznych i Mózgu Maxa Plancka oraz Sz…

czytaj więcej

Mięso do lamusa!

Patrick Brown, szef Impossible Foods, wieszczy rychły koniec ery mięsnej. Według założyciela koncern…

czytaj więcej

Ważny dokument: epidemie od 1900 to wynik wykorzystywania zwierząt

Autorzy nowej, popartej przez lekarzy białej księgi twierdzą, że od 1900 roku „większość, jeśli nie …

czytaj więcej

Plantcraft: wegańskie mięso z bananów

Węgierski startup Plantcraft stworzył gamę bezmięsnych wędlin i pasztetów z zielonych bananów (to po…

czytaj więcej

Argentyna: wzrost populacji zagrożonych jaguarów

Lokalne organizacje prozwierzęce świętują sukces: po 15 latach obserwacji zagrożonej populacji jagua…

czytaj więcej

Paul McCartney: Proszę, przestańcie jeść mięso!

Paul McCartney mówi, że jego urodzinowym życzeniem jest, aby wszyscy przestali jeść zwierzęta.

czytaj więcej
Facebook
none