Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Surowce dla zwierząt

styczeń 19 2012

Martwi Cię los bezdomnych psów i kotów? Zastanawiasz się jak zmobilizować mieszkańców Twojej okolicy do segregacji odpadów? Weź udział w akcji Fundacji Arka, pomóż zwierzętom i zadbaj o środowisko!

Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje nową akcję edukacyjną, ?Surowce dla Zwierząt?, której celem jest zbiórka surowców wtórnych w placówkach oświatowych i przeznaczenie dochodu z ich sprzedaży na rzecz potrzebujących, bezdomnych psów i kotów.

Jak wziąć udział w akcji?

Zbieraj makulaturę, puszki, szkło i plastik. Sprzedaj te surowce w punkcie skupu i wpłać pieniądze na konto Fundacji. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym psom i kotom.

Arka zaprasza do ackji wszystkie szkoły i przedszkola, jak również firmy i samorządy lokalne. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski, gdyż jej celem jest dofinansowanie leczenia zwierzaków z różnych zakątków naszego kraju i aktywowanie do działania szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo-kulturalnych z całej Polski.

Eko-edukacja

?Surowce dla Zwierząt? są działaniem ekologiczno-społecznym, gdyż poprzez zbiórkę surowców wtórnych dzieci uczą się jak segregować śmieci. Akcja podkreślają wartość segregowanych surowców, także w przełożeniu na pomoc konkretnym zwierzakom.

– Chcemy zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do działań ekologicznych, jak również uwrażliwić ich na los naszych małych przyjaciół. – mówi Alicja Czerwińska, koordyantorka akcji.

Partnerem akcji ?Surowce dla Zwierząt? jest Fundacja Czerna Owca Pana Kota, a patronat medialny objęły magazyn Vege oraz miesięczniki Kocie Sprawy i Mój Pies.

Więcej informacji pod adresem: ala@fundacjaarka.pl

none