[wppb-login]

Surowce dla zwierząt

admin
Styczeń19/ 2012

Martwi Cię los bezdomnych psów i kotów? Zastanawiasz się jak zmobilizować mieszkańców Twojej okolicy do segregacji odpadów? Weź udział w akcji Fundacji Arka, pomóż zwierzętom i zadbaj o środowisko!

Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje nową akcję edukacyjną, ?Surowce dla Zwierząt?, której celem jest zbiórka surowców wtórnych w placówkach oświatowych i przeznaczenie dochodu z ich sprzedaży na rzecz potrzebujących, bezdomnych psów i kotów.

Jak wziąć udział w akcji?

Zbieraj makulaturę, puszki, szkło i plastik. Sprzedaj te surowce w punkcie skupu i wpłać pieniądze na konto Fundacji. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym psom i kotom.

Arka zaprasza do ackji wszystkie szkoły i przedszkola, jak również firmy i samorządy lokalne. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski, gdyż jej celem jest dofinansowanie leczenia zwierzaków z różnych zakątków naszego kraju i aktywowanie do działania szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo-kulturalnych z całej Polski.

Eko-edukacja

?Surowce dla Zwierząt? są działaniem ekologiczno-społecznym, gdyż poprzez zbiórkę surowców wtórnych dzieci uczą się jak segregować śmieci. Akcja podkreślają wartość segregowanych surowców, także w przełożeniu na pomoc konkretnym zwierzakom.

– Chcemy zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do działań ekologicznych, jak również uwrażliwić ich na los naszych małych przyjaciół. – mówi Alicja Czerwińska, koordyantorka akcji.

Partnerem akcji ?Surowce dla Zwierząt? jest Fundacja Czerna Owca Pana Kota, a patronat medialny objęły magazyn Vege oraz miesięczniki Kocie Sprawy i Mój Pies.

Więcej informacji pod adresem: ala@fundacjaarka.pl

Komentarze

Featured
Jagnięta z Podhala w tym roku nie pojadą na rzeź do Włoch Psy pomogą wykrywać koronawirusa? Kontrowersyjny pomysł Brytyjczyków Koty i koronawirus – niepokojące doniesienia Kuchnia wege w czasach koronawirusa Futro lisa Dlaczego spotykają nas trudne sytuacje? – okiem Oktawii Nowackiej

Jagnięta z Podhala w tym roku nie pojadą na rzeź do Włoch

W tym roku ciężarówki z dostawami żywych jagniąt nie pojadą na Półwysep Apeniński. W tym roku do rol…

czytaj więcej

Psy pomogą wykrywać koronawirusa? Kontrowersyjny pomysł Brytyjczyków

Prof. James Logan z londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej, a także prof. Steve Lindsay z…

czytaj więcej

Koty i koronawirus – niepokojące doniesienia

Opiekunowie kotów są zaniepokojeni doniesieniami o tym, iż jeden z tygrysów w nowojorskim zoo zarazi…

czytaj więcej

Kuchnia wege w czasach koronawirusa

W czasie pandemii Polacy coraz częściej sięgają po przepisy kuchni roślinnej. Na naszych stołach kró…

czytaj więcej

Futro lisa

Pociąg relacji Wrocław–Opole. Naprzeciwko mnie siada pani z kołnierzem z lisiego futra.
Robi mi się…

czytaj więcej

Dlaczego spotykają nas trudne sytuacje? – okiem Oktawii Nowackiej

Zainspirowana wykładem psycholog Susan David w dzisiejszym wpisie połączę własne doświadczenia z wyn…

czytaj więcej
Facebook
none