[wppb-login]

Gdzie na Vegilię?

admin
Grudzień10/ 2011

Szukasz przedświątecznych inspiracji kulinarnych? Chciałbyś dowiedzieć się jak smakują bożonarodzeniowe dania w wersji wegańskiej? Przyjdź na Vegilię, czyli roślinną, świąteczną ucztę smaku! Vegilijne biesiady odbędą się w tym roku w Krakowie, Łodzi, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.


;

W stolicy vege-ucztowanie zaplanowane jest na 17 grudnia w restauracji Vege Miasto, przy ul. Chemielnej 9a. Od 16 do 20, za jedynie 15zł, będzie można najeść się do woli m.in. tradycyjnego barszczu, wegańskiego bigosu, tofu po grecku, sałatki jarzynowej z sojonezem, ciasta piernikowo-czekoladowego, aromatycznych babeczek oraz wielu innych równie wykwintnych potraw.

Dochód z imprezy wesprze działania na rzecz zwierząt prowadzone przez Fundację Viva!
Każdy uczestnik warszawskiej Vegilii będzie mógł wziąć udział w konkursie jedzenia barszczu na czas. Do wygrania m.in. półroczna prenumerata magazynu Vege!

W Krakowie Vegilia odbędzie się o godzinie 16 w Cafe Młynek przy Placu Wolnica 7. Dochód ze sprzedaży wegańskich pyszności zostanie przeznaczony na pomoc Przystani Ocalenie!

Tego samego dnia, w Toruniu, Vegilię organizuje Komitet Obrony Zwierząt i Edukacji Ekologicznej razem z Café Draże (Ul. Przedzamcze 6B).

„O godz. 18.00 zapraszamy na coś, co jest najlepszą wegańską imprezą na Mlecznej Drodze, a nawet dalej.” – mówią organizatorzy.

W programie wegustacja potraw świątecznych, konkurs na najlepszą kolędę wegańską, najlepsze wegańskie ciasto oraz rynek wymiany bezpieniężnej. Ponadto zbiórka środków dla lisa Kajetana. Wstęp na imprezę kosztuje 8 zł.

 

Również w sobotę biesiadować będzie Wrocław. Restauracja Vega zaprasza o godz. 17 na spotkanie przy suto zastawionym vegilijnym stole. Za wstęp zapłacimy tutaj 10zł i, tak jak w Warszawie i Toruniu, najemy się do syta. Vegilię uświetni pokaz gotowania Latającej Kuchni Kapitana Chilli.

 

 

Z kolei w niedzielę, 18 grudnia, warto odwiedzić łódzką Starą Szwalnię (ul. Sienkiewicza 65). Od godziny 18  będzie można tam podziwiać arcydzieła kuchni wegańskiej oraz najeść się do woli za 5zł. Ci, którzy przyniosą swoją własną potrawę wezmą udział w konkursie na najsmaczeniejsze danie Vegilii. W tym roku łódzka impreza odbywa sie pod hasłem „Rasta Krismas”, gdyż od godziny 20 gości rozgrzewać będą reggae’owe rytmy w wykonaniu SoulJah Soundsystem.

 

 

 

 

Featured
Matki Matkom: Karolina Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc. Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami Eksperci: ograniczmy czerwone mięso! Wegańskie Chiny – czy to realne? Podejmij beznabiałowy challenge!

Matki Matkom: Karolina

Oto jedna z wielu historii opublikowanych na profilu kampanii Białe kłamstwa w ramach projektu #Matk…

czytaj więcej

Rynek wegańskich serów powiększy się o 300 proc.

Przewiduje się, że wegański przemysł serowy wzrośnie o ponad 300 proc. do 2030 roku.

Nic dziwnego…

czytaj więcej

Boliwia: pierwszy wegański sklep "mięsny" z tradycyjnymi potrawami

W Santa Cruz w Boliwii otwarto niedawno pierwszy wegański sklep „mięsny”, połączony z restauracją se…

czytaj więcej

Eksperci: ograniczmy czerwone mięso!

American Cancer Society wzywa do ograniczenia czerwonego i przetworzonego mięsa.

Opublikowane ost…

czytaj więcej

Wegańskie Chiny – czy to realne?

O tym, że wystąpieniu pandemii COVID-19 „pomogły” tzw. mokre targi, na których sprzedawane są zwierz…

czytaj więcej

Podejmij beznabiałowy challenge!

Badania wykazują, że trzy porcje mleka dziennie mogą zwiększyć ryzyko raka piersi nawet o 80 proc., …

czytaj więcej
Facebook
none