[wppb-login]

Gdzie na Vegilię?

admin
Grudzień10/ 2011

Szukasz przedświątecznych inspiracji kulinarnych? Chciałbyś dowiedzieć się jak smakują bożonarodzeniowe dania w wersji wegańskiej? Przyjdź na Vegilię, czyli roślinną, świąteczną ucztę smaku! Vegilijne biesiady odbędą się w tym roku w Krakowie, Łodzi, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.


;

W stolicy vege-ucztowanie zaplanowane jest na 17 grudnia w restauracji Vege Miasto, przy ul. Chemielnej 9a. Od 16 do 20, za jedynie 15zł, będzie można najeść się do woli m.in. tradycyjnego barszczu, wegańskiego bigosu, tofu po grecku, sałatki jarzynowej z sojonezem, ciasta piernikowo-czekoladowego, aromatycznych babeczek oraz wielu innych równie wykwintnych potraw.

Dochód z imprezy wesprze działania na rzecz zwierząt prowadzone przez Fundację Viva!
Każdy uczestnik warszawskiej Vegilii będzie mógł wziąć udział w konkursie jedzenia barszczu na czas. Do wygrania m.in. półroczna prenumerata magazynu Vege!

W Krakowie Vegilia odbędzie się o godzinie 16 w Cafe Młynek przy Placu Wolnica 7. Dochód ze sprzedaży wegańskich pyszności zostanie przeznaczony na pomoc Przystani Ocalenie!

Tego samego dnia, w Toruniu, Vegilię organizuje Komitet Obrony Zwierząt i Edukacji Ekologicznej razem z Café Draże (Ul. Przedzamcze 6B).

„O godz. 18.00 zapraszamy na coś, co jest najlepszą wegańską imprezą na Mlecznej Drodze, a nawet dalej.” – mówią organizatorzy.

W programie wegustacja potraw świątecznych, konkurs na najlepszą kolędę wegańską, najlepsze wegańskie ciasto oraz rynek wymiany bezpieniężnej. Ponadto zbiórka środków dla lisa Kajetana. Wstęp na imprezę kosztuje 8 zł.

 

Również w sobotę biesiadować będzie Wrocław. Restauracja Vega zaprasza o godz. 17 na spotkanie przy suto zastawionym vegilijnym stole. Za wstęp zapłacimy tutaj 10zł i, tak jak w Warszawie i Toruniu, najemy się do syta. Vegilię uświetni pokaz gotowania Latającej Kuchni Kapitana Chilli.

 

 

Z kolei w niedzielę, 18 grudnia, warto odwiedzić łódzką Starą Szwalnię (ul. Sienkiewicza 65). Od godziny 18  będzie można tam podziwiać arcydzieła kuchni wegańskiej oraz najeść się do woli za 5zł. Ci, którzy przyniosą swoją własną potrawę wezmą udział w konkursie na najsmaczeniejsze danie Vegilii. W tym roku łódzka impreza odbywa sie pod hasłem „Rasta Krismas”, gdyż od godziny 20 gości rozgrzewać będą reggae’owe rytmy w wykonaniu SoulJah Soundsystem.

 

 

 

 

Featured
Ziemia straci swoje "zielone płuca" do 2050 r. Belgijski serial „Familie” został ukarany grzywną za… wątek wegański Gwiazdka Michelin dla wegańskiego lokalu we Francji! Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy! Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Ziemia straci swoje "zielone płuca" do 2050 r.

Portal National Geographic powołuje się na najnowsze badanie Science Advances, z którego wynika, że …

czytaj więcej

Belgijski serial „Familie” został ukarany grzywną za… wątek wegański

Wątek diety roślinnej został wkomponowany w historię jednego z głównych bohaterów, ZJefa, który prow…

czytaj więcej

Gwiazdka Michelin dla wegańskiego lokalu we Francji!

Czy można zjeść wegańskie dania we francuskiej restauracji na światowym poziomie? Oui!

ONA (od: n…

czytaj więcej

Zakwasownia stawia zniżki dla prenumeratorów Vege! Ruszaj na zakupy!

Prenumerujesz cyfrowo Magazyn Vege? To świetnie! Mamy dla Ciebie prezent od Zakwasowni – zniżkę na z…

czytaj więcej

Dieta i miłość idą w parze! Znamienne wyniki badań

Jeśli jesteście weganseksualni, to informujemy, że ponad połowa wegan w Wielkiej Brytanii podziela W…

czytaj więcej

UK: Zostań roślinożercą i zgarnij 50 tys. funtów!

Czy jeśli ktoś nie przeszedł dotąd na weganizm z powodu troski o zwierzęta, środowisko lub własne zd…

czytaj więcej
Facebook
none