Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Artyści dla zwierząt

grudzień 05 2011

Artystyczne lampy, ceramika, biżuteria, torebki, a nawet meble! To wszystko można kupić na charytatywnych aukcjach zorganizowanych w ramach akcji Design dla Zwierząt. Cały dochód z licytowanych przedmiotów zostanie przekazany na bezdomne zwierzęta.

 
Akcja odbywa się pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a jej pomysłodawcą i organizatorem jest dr Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowca, historyk sztuki i wzornictwa. Dochody ze zlicytowanych przedmiotów zostaną przekazane na konto Fundacji Argos, która prowadzi Biuro Ochrony Zwierząt oraz ?Koterię? ? ośrodek dla kotów miejskich.

Na propozycję wsparcia akcji żywo zareagowali i projektanci, i firmy mające w swej ofercie design, ofiarując na aukcje ponad 100 przedmiotów. Znajdują się wśród nich takie perełki, jak ceramika Moniki Patuszyńskiej ? pierwszej polskiej artystki, której dzieła wystawiła prestiżowa galeria ceramiki Puls Contemporary Ceramics w Brukseli (wystawa trwa w chwili obecnej), lampy Cable Power, stołek projektu Philippe Starcka, kubki autorstwa Vernera Pantona czy paski zaprojektowane przed Violę Śpiechowicz. Wśród przedmiotów są i takie, które dedykowane zostały akcji i tylko w jej trakcie będzie można je nabyć, np. naklejka Cat On Board projektu Ewy Jędrzejczak. Licytować można m.in. meble, lampy, ceramikę, przedmioty do domu, modę, biżuterię, torebki, fotografię artystyczną. Wybór przedmiotów jest bardzo szeroki, a każda aukcja zaczyna się od ceny minimalnej, dając wszystkim możliwość uczestnictwa.

Przedmioty wystawione są na aukcjach akcji Design dla Zwierząt, na jej koncie Allegro: DSGNdlaZwierzat. Aukcje trwać będą 2 tygodnie.

?Można zakupić dla siebie lub osoby bliskiej prezent na Święta, a na Nowy Rok poczuć się podwójne obdarowanym. Wtedy bowiem, po rozliczeniu aukcji, nastąpi zakup noworocznych prezentów dla zwierząt zgodnie z zapotrzebowaniem Fundacji Argos? ? mówi dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Już teraz Fundacja przedstawiła listę najpotrzebniejszych lekarstw, akcesoriów weterynaryjnych oraz karmy, którą zamierza zakupić dzięki środkom zebranym w akcji. Losy akcji, projekty, które dołączają (a wkrótce i przebieg aukcji) można śledzić na specjalnie powstałej dla tego celu stronie na portalu społecznościowym Facebook.

Oficjalną ?mordką? aukcji 2011 została Cosia, czterotygodniowa kotka, która w opłakanym stanie została znaleziona przez Fundację i którą dr Łuczak-Surówka wsparła organizując małą zbiórkę wśród znajomych tuż przed organizacją akcji. Dziś Cosia rośnie zdrowo i użyczyła swojego wizerunku, by pomóc innym, zgodnie z przyświecającą akcji ideą ?podaj dalej?.

Krystyna Łuczak-Surówka jest wykładowcą na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Design to, jak sama mówi, jej pasja. Jest również miłośnikiem zwierząt. Dobrze wiedzą o tym jej studenci, którzy przyzwyczaili się, że Pani Doktor przychodzi na wykłady wraz ze swoją najwierniejszą asystentką suczką Hajime.

?Proszę byśmy wszyscy, uczestnicząc w akcji Design dla Zwierząt, dali głos dla zwierząt na Święta. Proszę i dziękuję.? – mówi dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Zapraszamy wszystkich do propagowania akcji Design dla Zwierząt. Przyłącz się! Podaruj prezent sobie i pomóż potrzebującym zwierzętom.

none