Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Podaruj odrobinę ciepła

listopad 25 2011

Grudzień za pasem, a przed nami piękny, przedświąteczny okres. Niestety nie wszystkim z nas kojarzy się on z miłymi przygotowaniami, ustrajaniem choinki, spędzaniem czasu z najbliższymi. W domach spokojnej starości wiele jest osób samotnych, schorowanych, które nie mają szansy przeżyć świąt tak radośnie, jak my. Fundacja Arka zaprasza do społecznej akcji “Choinki Nadziei”.

Akcja skierowana jest do szkół, przedszkoli i innych instytucji oświatowo-kulturalnych.  Fundacja zachęca wszystkie tego typu placówki do organizowania przedstawień świątecznych w wybranym domu spokojnej starości. Ponadto proponuje, by dzieci i nauczyciele  przygotowali dla pensjonariuszy własnoręcznie ozdobioną choinkę. Po drzewko szkoły mogą zgłaszać się do lokalnego nadleśnictwa – Lasy Państwowe są partnerem akcji.

Inicjatywa “Choinki nadziei” ma na celu propagowanie wolontariatu w domach opieki, naukę empatii u młodzieży oraz pomoc osobom starszym i samotnym.

Już po raz siódmy Arka zaprasza wszystkie dzieci, młodzież oraz ich opiekunów do uczestnictwa w akcji. Aby uzyskać materiały należy wypełnić  formularz relacji na stronie Fundacji. Można również pisać bezpośrednio na adres:  ala@fundacjaarka.pl


none