Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Księżniczka grozi bojkotem Euro2012

listopad 18 2011

Ostrzeżenie o bojkocie piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku przekazała w Kijowie księżniczka Maja von Hohenzollern, ambasadorka Europejskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt i Przyrody. Obrońcy praw zwierząt domagają się, by władze kraju zareagowały na apele o powstrzymanie okrucieństwa, którego ofiarą padają przede wszystkim bezdomne psy.


“Nie tylko Ukraińców, ale całą Europę zaszokowały stosowane metody zabijania zwierząt, które spalane są w ruchomych krematoriach, wytruwane i będąc jeszcze przy życiu zakopywane w ziemi” – oświadczyła na konferencji prasowej.

Działaczka poinformowała, że przyjechała na Ukrainę, by przekazać władzom apel społeczności międzynarodowej, która domaga się od Kijowa, by podobne praktyki zostały powstrzymane.
Maja von Hohenzollern zaznaczyła, że pod apelem podpisało się dotychczas ok. 500 tys. osób.
“Oczekujemy na konkretne działania” – podkreśliła.
Księżniczka uprzedziła, że jeśli nawoływania obrońców praw zwierząt nie zostaną wysłuchane, będą oni zmuszeni do zwrócenia się do sponsorów Euro 2012 na Ukrainie.
Całkiem możliwe, iż zdecydują oni, że obrazki z zakrwawionymi zwierzętami im się nie podobają i odmówią sponsorowania tej imprezy” – powiedziała.
Źródło: PAP
Tagi:
none