[wppb-login]

O biblii praw zwierząt w księgarni Tarabuk

admin
październik14/ 2011

Już w sobotę, 22 października, w księgarni Tarabuk odbędzie się drugie spotkanie z cyklu ?Aktywizm słów?, organizowane przez Stowarzyszenie Empatia. Tym razem posłuchamy o książce Petera Singera ?Wyzwolenie Zwierząt?, a przede wszystkim o jej wpływie na kształtowanie ludzkich postaw wobec zwierząt.

O czym będzie można posłuchać na sobotnim spotkaniu, mówią Katarzyna Biernacka i Dariusz Gzyra ze Stowarzyszenia Empatia:

?Wyzwolenie zwierząt? Petera Singera jest często określane mianem ?biblii praw zwierząt?. Na spotkaniu zastanowimy się na ile trafne jest to określenie. Spróbujemy się przyjrzeć kim jest Peter Singer dla ruchu prozwierzęcego, w jakich czasach jego książka została napisana, jaki wpływ wywarła na zmianę postaw ludzi wobec reszty zwierząt i jakie znaczenie ma dzisiaj, wiele lat po pierwszym jej wydaniu. Nie zapomnimy też o przedstawieniu postaci autora i jego poglądów etycznych nie tylko w kwestii relacji ze zwierzętami. Podamy przykłady reakcji, jakie towarzyszą jego wykładom w różnych krajach, w tym w Polsce.

Współczesny ruch praw/wyzwolenia zwierząt wiele zawdzięcza książkom. Były one i są inspiracją poszczególnych jego nurtów, formułując idee, opisując rzeczywistość i podpowiadając adekwatne reakcje. Książki pisane przez filozofów i etyków nie tylko bywają rewolucyjne we własnych dziedzinach, stają się również katalizatorem zmian społecznych. Słowo jest formą aktywizmu, ponieważ ma moc sprawczą. Dlatego podejmujemy dyskusję na temat książek starych i współczesnych mając nadzieję, że nie tylko zainspirują do przemyśleń ale i dadzą impuls do konkretnych działań ? indywidualnych lub w ramach istniejących lub mających dopiero powstać organizacji.
Zapraszamy w sobotę 22 października o godz. 19:00, Tarabuk, ul. Browarna 6, Warszawa
Organizatorzy:

Księgarnio-kawiarnia Tarabuk http://www.tarabuk.pl/

Stowarzyszenie Empatia http://empatia.pl/

Featured
Mikołajkowy konkurs! Zgarnij książkę Moniki Kotlarek Polacy troszczą się o zwierzęta! Wnioski z "Raportu Dobroczynność" W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście

Mikołajkowy konkurs! Zgarnij książkę Moniki Kotlarek

Dziś radosny dzień, kiedy obdarowujemy się upominkami. Jednak zimą ważny temat depresji jest jak naj…

czytaj więcej

Polacy troszczą się o zwierzęta! Wnioski z "Raportu Dobroczynność"

„Raport dobroczynność” WWF z ostatnich 12 miesięcy pokazał, że pandemia nie przeszkadza nam pomagać!…

czytaj więcej

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej
Facebook
none