Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU

październik 05 2011

Polska Zielona Sieć gorąco zaprasza na drugą edycję Festiwalu ŚWIAT NA TALERZU!

Przyjdź i dowiedz się więcej na temat najważniejszych wyzwań żywnościowych współczesnego świata oraz współzależności między krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa. W programie pokazy znakomitych filmów dokumentalnych, ciekawe dyskusje i warsztaty, wystawa oraz dobra muzyka.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp wolny!

Gdzie i kiedy:

Warszawa 14-15 X ? Lublin 25-28 X ? Rzeszów 25-26 XI

Pokazy filmów i dyskusje

Nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmy dokumentalne, w większości niewyświetlane dotychczas w Polsce, oraz gorące i inspirujące dyskusje z udziałem ekspertów. Tematy: przyczyny głodu na świecie i skuteczne sposoby walki z nim, zawłaszczanie ziemi, Sprawiedliwy Handel, wpływ zmian klimatu na rolnictwo w krajach Globalnego Południa, uprawy GMO, suwerenność żywnościowa.

Warsztaty

W ciekawy i przystępny sposób przedstawiające wiedzę o wpływie zmian klimatu, zawłaszczania ziemi oraz relacji handlowych na pogłębianie się ubóstwa i głodu w krajach Globalnego Południa. Co my możemy z tym zrobić?

Imprezy muzyczne z przesłaniem

Muzyka etniczna, afrykańska i reggae. Zagrają dla Was: Dikanda (15 X Warszawa), Lanaya z Burkina Faso i Sambasim (28 X Lublin) oraz WaDaDa (26 XI Rzeszów).

Festiwal ŚWIAT NA TALERZU odbywa się w ramach kampanii WYŻYWIĆ ŚWIAT realizowanej przez Polską Zieloną Sieć i jej partnerów. Naszym celem jest informowanie o faktycznych przyczynach głodu i niedożywienia na świecie, a także promowanie zasad suwerenności żywnościowej oraz zrównoważonego i rodzinnego rolnictwa jako skutecznych sposobów walki z nimi. Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że zrównoważone rolnictwo, lokalne systemy żywnościowe, świadoma konsumpcja oraz bardziej sprawiedliwe relacje między krajami Globalnej Północy i Globalnego Południa to rozwiązania, które przynoszą korzyści gospodarcze i społeczne, chronią środowisko naturalne i realnie wpływają na polepszenie sytuacji mieszkańców najbiedniejszych krajów.

Po więcej informacji zajrzyj tutaj>>

 

none