Działasz lub chcesz działać na rzecz zwierząt i pragniesz poszerzyć swoją wiedzę? Właśnie rusza 3. edycja podyplomowych, interdyscyplinarnych studiów „Prawa zwierząt” na Uniwersytecie SWPS. Wśród prowadzących zajęcia są cenieni eksperci, a także praktycy z wieloletnim doświadczeniem, w tym działacze Fundacji „Viva”!.
Studia podyplomowe na Uniwersytecie SWPS w Warszawie trwają rok. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.
Obejmują zajęcia z zakresu prawa, aksjologicznych jego podstaw i historii relacji ludzko-zwierzęcych, a także nauk przyrodniczych i medycyny weterynaryjnej. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów z każdej z tych dyscyplin oraz praktyków posiadających wieloletnie doświadczenie w działaniach na rzecz zwierząt. Osoby studiujące podczas wykładów i warsztatów będą miały okazję pracować na konkretnych sprawach prawdziwych przypadków naruszeń praw zwierząt – nauczą się, jak skonstruowane są pisma procesowe, a także jak profesjonalnie ocenić dobrostan zwierzęcia.
To pierwsze i jedyne takie studia w Polsce – dostarczają nie tylko szerokiej wiedzy, umożliwiają podniesienie kwalifikacji zawodowych, lecz także realizują ważny interes społeczny, jakim jest ochrona zwierząt.
– Zaraz rusza 3. edycja Interdyscyplinarnych Studiów Podyplomowych „Prawa Zwierząt” na Uniwersytecie SWPS. Skorzystaliśmy z doświadczeń, jakie już mamy po pierwszych dwóch edycjach, wiemy, że 3/4 musi być on-line. Wiemy też, którzy wykładowcy spotkali się z największym uznaniem uczestników – mówi Magazynowi VEGE kierowniczka merytoryczna studiów, dr Agnieszka Gruszczyńska. – Dokonaliśmy korekty programu kształcenia i obecnie jego praktyczna strona została jeszcze podkreślona. Zapraszam do zdobycia dużej pigułki wiedzy i umiejętności, które na pewno pomogą w działaniach na rzecz zwierząt oraz wzmocnią pewność siebie. Studia te są raczej dla osób aktywnie działających na rzecz zwierząt, niż tych, które oczekują teoretycznych dyskusji na temat ich praw.
Wśród wykładowców m.in:
- Dariusz Gzyra
- Paweł Artyfikiewicz (Fundacja Viva!)
- dr Robert Maślak
- r.pr. Łukasz Smaga
- dr Jagna Kudła
- Dorota Wiland
- dr Paweł Pasieka (drugi kierownik merytoryczny kierunku)
- adw. Dorota Dąbrowska
- dr Agnieszka Gruszczyńska
- dr Barbara Błońska
- dr Agnieszka Sergiel
- dr Justyna Schollenberger
Więcej szczegółów na temat kierunku oraz jego programu można znaleźć TUTAJ. Rekrutacja trwa! Serdecznie zachęcamy do udziału!
GM