Warsztaty ?Zrozumieć kota? to cykl spotkań poświęcony kotom, ich cechom, potrzebom i zasadom zapewnienia im dobrostanu. Zapraszamy wszystkich, którzy zawodowo i prywatnie pragną uporządkować i zgłębiać swą wiedzę na temat tych niebanalnych istot, z którymi coraz częściej dzielimy domy.
“Zrozumieć kota” to seria szczęściu spotkań o spójnej, choć podzielonej logicznie tematyce. Zapraszamy na wybrane zajęcia lub na cały cykl szkoleń. Rzeczowo, profesjonalnie i serdecznie przekonujemy do mądrej i odpowiedzialnej opieki nad kotami. Więcej: www.zrozumieckota.pl
Prowadzenie
Mgr Julia Galia: dyplomowany zoopsycholog, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychologii zwierząt; specjalista od rozwiązywania problemów z zachowaniem kotów; autorka projektu PetBonTon.pl ? Zwierzak Dobrze Wychowany, pomaga rodzinom budować lepsze relacje z kotami, rozwiązywać spory między zwierzętami; doświadczenia pedagoga, mediatora i trenera dopełniają te z prowadzenia domu tymczasowego i domowego hotelu dla kotów.
Lek. wet Agnieszka Grochecka?Kaczor: lekarz weterynarii, dyplomowany zoopsycholog, pozytywy trener psów; właścicielka Gabinetu Weterynaryjnego ?Łapolubni?; prowadzi praktykę zoopsychologiczną oraz współtworzy autorskie warsztaty z zakresu wiedzy o kotach. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu małych zwierząt, łączy zagadnienia medycyny weterynaryjnej i behawioralnej. Na co dzień pracuje w Lublinie.
Warsztaty ?Zrozumieć Kota? objęła patronatem Fundacja Viva! – Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt, magazyn “Vege” oraz magazyn “Kocie Sprawy”.
Na zajęcia zapraszamy osoby pełnoletnie (młodsze ? za pisemną zgodą prawnego opiekuna), które na co dzień mają lub planują dzielić swoje życie z kotami i chciałyby je lepiej poznać w zakresie teoretycznym. Zapraszamy osoby prywatne, wolontariuszy fundacji i schronisk, kocich opiekunów w domach tymczasowych lub osoby planujące taką działalność pomocową, pet-sitterów czy miłośników psów, którzy pragną poznać drugiego najlepszego przyjaciela człowieka. Zapraszamy wszystkich chętnych do wybrania odpowiednich dla siebie tematów warsztatów, które choć tworzą cykl, stanowią odrębne jednostki tematyczne. Obowiązują zniżki za udział we wszystkich 6 spotkaniach.
Zajęcia odbywać się będą w Warszawie (w planach kolejne miasta) jeden raz w miesiącu (sobota lub niedziela) wiosną i jesienią 2014r. Dokładne miejsce (zapewniamy wygodny dojazd środkami ZTM) zostanie podane po zebraniu się grupy uczestników (powiadomienie mailowe lub telefoniczne). Wstępne daty podane są przy tematach warsztatów.
Zagadnienia merytoryczne i wstępne daty
Warsztaty 1 ? 30 marca 2014r.
Przyjście nowego kota do domu
Przygotowanie siebie i przestrzeni na przyjęcie kota
Warsztaty 2 ? 27 kwietnia 2014r.
Podstawowe potrzeby kota wpływające na jego dobrostan
Kocie zasoby cz. I: pożywienie, kuwety, miejsca schronienia, eksploracji, wypoczynku
Warsztaty 3 ? 31 maja 2014r.
Relacyjne potrzeby kota wpływające na jego dobrostan
Kocie zasoby cz. II: zabawa i zabawki; relacja z człowiekiem oraz z innymi zwierzętami
Warsztaty 4 ? wrzesień 2014r.
Czego kota warto nauczyć?
O roli transporterka, szelek, umiejętności bycia samemu i o wielu innych ważnych umiejętnościach
Warsztaty 5 ? październik 2014r.
Zmiany w życiu rodziny a kot
Kota a: ciąża, pojawienie się małego dziecka, nowego domownika, wyjazd na wakacje z kotem lub bez, przeprowadzka
Warsztaty 6 ? listopad 2014r.
Kolejny zwierzak w domu
Sztuka łączenia zwierząt, czyli jak poprawnie wprowadzać nowego zwierzaka do ?rezydującego? już w domu kota/psa