Czy mięso ma negatywny wpływ na środowisko i organizm człowieka? Większość z naszych Czytelników bez zastanowienie odpowie, że TAK. Ale czy wiecie dlaczego ludzie tak bardzo pożądają w swojej diecie mięsa? Znacie odpowiedź na to pytanie? Okazuje się, że jest to bardzo złożony ale i fascynujący problem na który składają się mity i przesądy, stereotypy, uzależnienie i oczywiście wielkie pieniądze?
Chcecie się dowiedzieć więcej?
Koniecznie weźcie udział w czerwcowym konkursie, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki ?Mięsoholicy – 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka? autorstwa Marty Zaraski
Co trzeba zrobić aby ją wygrać? Musicie wysłać do nas unikalny, własny przepis na potrawę wegańską, która? do złudzenia przypomina mięsną.
Przepis wraz ze zdjęciem wysyłajcie na adres: odpowiedz@vege.com.pl
Na wszystkie odpowiedzi czekamy do 30 czerwca 2017 r.
Zanim przystąpisz do konkursu zapoznaj się z REGULAMINEM
***
- Tytuł: Mięsoholicy. 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka
- Autor: Marta Zarska
- Wydawnictwo: Czarna Owca
Jednym z ważniejszych odkryć naukowych naszych czasów związanych z ochroną zdrowia są szkodliwe skutki jedzenia mięsa. Niemal każdego dnia spływają do nas ostrzeżenia o negatywnym wpływie produkcji oraz konsumpcji mięsa na środowisko i organizm człowieka. Wielu z nas próbuje ograniczyć ilość spożywanego mięsa, wielu próbowało całkowicie z niego zrezygnować. Niełatwo jednak oprzeć się wędzonym, suszonym, grillowanym czy smażonym przysmakom, które nas kuszą. Co powoduje, że mamy tak nieprzepartą ochotę na zwierzęce białko i że nie potrafimy się od niego odzwyczaić? A skoro jedzenie mięsa rzeczywiście szkodzi naszemu zdrowiu, to dlaczego ewolucja nie uczyniła nas po prostu wegetarianami?
Pisarka popularnonaukowa Marta Zaraska rozwiązuje w Mięsoholikach, jak to sama określa, ?mięsną łamigłówkę?, wyjaśniając, dlaczego nasza miłość do mięsa trwa pomimo jego szkodliwego działania. Autorka zabiera nas w fascynującą podróż dookoła świata po różnych kulturach spożywania mięsa, pokazując niezwykłe restauracje mięsne w Indiach, składanie ofiar ze zwierząt w świątyniach w Beninie oraz laboratoria w Holandii, gdzie mięso hodowane jest w szalkach Petriego. Badając potężny wpływ ewolucji i działania mięsnego lobby, budowę genetyczną człowieka oraz tradycje naszych pramatek, Zaraska ujawnia oddziaływanie sił, które sprawiają, że wciąż trwamy w uzależnieniu od zwierzęcego białka.
Mięsoholicy to książka dla każdego, od zagorzałych mięsożerców po zdeklarowanych wegan. Opisuje jedną z najtrwalszych ludzkich tradycji, ostatecznie wyjaśniając, dlaczego w dającej się przewidzieć przyszłości konsumpcja mięsa wciąż będzie wpływać na nasze organizmy i otaczający nas świat.
MARTA ZARASKA to dziennikarka specjalizująca się w publikacjach naukowych. Jest również korespondentką zagraniczną, autorką artykułów publikowanych między innymi w The Washington Post, Scientific American, The Atlantic, The Los Angeles Times, National Geographic Traveler, The Boston Globe oraz w polskim tygodniku Polityka. Zaraska ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka we Francji z mężem, córką i dwoma wiekowymi psami.
Źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca