Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 5 złzamawiam

Logowanie

Studiuj prawa zwierząt na Uniwersytecie SWPS! Rusza IV edycja

sierpień 19 2024

W tym roku Uniwersytet SWPS uruchamia studia podyplomowe dotyczące praw zwierząt w dwóch miastach. Można studiować w Warszawie oraz w Krakowie. Kierunek ten cieszy się dużym powodzeniem, a wśród wykładowców można znaleźć uznanych specjalistów i działaczy na rzecz zwierząt. Wciąż można się zapisać!

Już po raz IV ruszają studia podyplomowe z zakresu praw zwierząt na Uniwersytecie SWPS pod kierunkiem dr Agnieszki Gruszczyńskiej oraz dr. Pawła Pasieki. Studia są skierowane przede wszystkim do osób, które zawodowo pracują na rzecz zwierząt, ale organizatorzy są otwarci na wszystkie osoby, które pragną aktywnie włączyć się w obronę praw zwierząt i poprawę ich dobrostanu.

Program łączy elementy prawa, historii, nauk przyrodniczych i weterynarii (można dowiedzieć się m.in. o potrzebach zwierząt domowych, dzikich oraz hodowlanych; zgłębić prawne aspekty ochrony zwierząt i poznać najciekawsze z postępowań). Studia umożliwiają także dogłębne poznanie sytuacji zwierząt w kraju i na świecie, roli aktywistów prozwierzęcych oraz sposobów obrony praw zwierząt.

Wśród wykładowców rocznych studiów w tym roku zobaczymy m.in. Dariusza Gzyrę, dr. Roberta Maślaka, dr Jagnę Kudłę, prof. Agnieszkę Sergiel, Dorotę Dąbrowską, dr. Michała Rudego, Bartka Gorzkowskiego (Fundacja Epicrates) czy Bognę Wiltowską. To nazwiska doskonale znane osobom zaangażowanym w poprawę losu zwierząt w naszym kraju.

Uczestnicy studiów badają ewolucję relacji między ludźmi a zwierzętami, analizują przypadki naruszeń praw zwierząt, oceniają ich dobrostan, doskonalą umiejętność sporządzania pism procesowych i uczestniczą w debatach. Zajęcia prowadzą wybitni eksperci z różnych dyscyplin, w tym osoby od lat działające na rzecz zwierząt.

Nasi absolwenci są wyjątkowo skutecznymi obrońcami praw zwierząt i edukatorami społecznymi tej kwestii. Znajdują zatrudnienie m.in. w organizacjach pozarządowych i administracji publicznej.

– dr Agnieszka Gruszczyńska i dr Paweł Pasieka

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie kierunku: TUTAJ.

GK