Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Pozytywni mimo

czerwiec 22 2022

Mało jakoś wakacyjny wyszedł ten numer, choć się staraliśmy. Nawet jak jest o wyjazdach, to i tak bardziej o zwierzętach potrzebujących (lub wbrew pozorom niepotrzebujących) pomocy.

O oceanach – a jakże, też piszemy, ale w kontekście zanieczyszczenia. O pogodzie? Proszę bardzo, tyle że nie o wymarzonych letnich warunkach, lecz o nieprzewidywalności i… kłamstwach, na jakie możecie się natknąć mimo powszechnej zgody świata nauki co do kryzysu klimatycznego.

Nie obawiajcie się jednak, te treści to nie wezwanie do rozdzierania szat i porzucenia wszelkiej radości. Przeciwnie. To wyraz przekonania, że człowiek jest odpowiedzialny za swoje zachowania, ale żeby o nich decydować, musi być wyposażony w wiedzę. Tak jak mówi bohaterka naszej rozmowy Zuzanna Ossowska: jesteśmy odpowiedzialni za wiedzę, którą posiadamy.

Dlatego chcemy Was zostawić z kilkoma przestrogami, ale też z zasobem dobrej energii. A tę dają nam kontakty z innymi ludźmi (sam dostałem spory zastrzyk pozytywnego podejścia do świata, czytając wszystkie rozmowy, które prezentujemy Wam w tym numerze). I oczywiście ze zwierzętami. Z naturą w różnych odsłonach. Zostawiamy więc Was na dwa miesiące z nadzieją, że się Wam przydamy. I że we wrześniu spotkamy się wszyscy pełni zapału i sił do działania.

Do zobaczenia!

  • Tekst: Maciej Weryński
  • Tekst ukazał się w numerze 7-8/2-22 Magazynu VEGE