[wppb-login]

Wola mocy

Weronika Książek
sierpień30/ 2021

Mawiają, że w zdrowym ciele zdrowy duch, ale jak zmotywować się do aktywności fizycznej i utrzymać motywację na zadowalającym poziomie?

Kiedy piszę te słowa, siłownie i kluby fitness są zamknięte przez pandemiczne obostrzenia, a treningi personalne odbywają się online. Czym powinniśmy się kierować, wybierając specjalistę, pod którego okiem chcemy zacząć ćwiczyć? Od razu zaznaczam, że nie podsuwam wskazówek dla kulturystów przygotowujących się do zawodów, tylko dla amatorów, którzy zmęczeni siedzeniem przy biurku i biernym odpoczywaniem na kanapie chcieliby wreszcie się rozruszać. To porady dla tych, którzy kiedyś chodzili na długie spacery z psem, modna opaska sportowa dumnie pokazywała zalecane 10 tys. kroków, ale kilkunastoletniemu kundelkowi piesze wycieczki przestały sprawiać przyjemność, więc i opiekun zrezygnował z takiej dawki ruchu. W przeliczeniu na ludzki wiek pies dobiega do osiemdziesiątki i tak jak wielu emerytów woli oglądać sport niż go uprawiać… Jego opiekun zaczyna szukać trenera po pierwsze dlatego, że jest przyzwyczajony do podejmowania aktywności fizycznej w towarzystwie, a po drugie dopiero zaczyna przygodę z ciężarami i wolałby nie wyrządzić sobie krzywdy niepoprawną techniką ruchów lub za dużym obciążeniem. Co z tego, że zaoszczędziłby pieniądze, rezygnując z trenera personalnego, gdyby w przyszłości został zmuszony do korzystania z jeszcze droższej pomocy rehabilitanta?

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Featured
Wyspy Owcze i polowanie na delfiny. Padł okrutny rekord UK zakaże handlu płetwami rekinów Mamuty powrócą? Naukowcy pracują nad przywróceniem ich do życia Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2021 w obiektywie Joanny Hasiak ECI – inicjatywa przeciw testowaniu na zwierzętach w Europie Zanieczyszczenie światłem zabija owady

Wyspy Owcze i polowanie na delfiny. Padł okrutny rekord

W zatoce Skalabotnur u wybrzeży Wysp Owczych co roku odbywa się „tradycyjne” święto grindadrap – czy…

czytaj więcej

UK zakaże handlu płetwami rekinów

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił, że zabroni importu i eksportu odciętych płetw, a także wyrobów, któr…

czytaj więcej

Mamuty powrócą? Naukowcy pracują nad przywróceniem ich do życia

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda razem z zespołem z Rosji chcą przywrócić do życia wymarły gatunek p…

czytaj więcej

Marsz Wyzwolenia Zwierząt 2021 w obiektywie Joanny Hasiak

Marsz Wyzwolenia Zwierząt przeszedł ulicami Warszawy. Była tam dziennikarka Magazynu VEGE Joanna Has…

czytaj więcej

ECI – inicjatywa przeciw testowaniu na zwierzętach w Europie

Zbierzmy milion podpisów, by wzmocnić zakaz testowania na zwierzętach w Unii Europejskiej! Dziś wbre…

czytaj więcej

Zanieczyszczenie światłem zabija owady

Najnowsze badania z UK potwierdzają, że na obszarach z oświetleniem ulicznym populacje gąsienic spad…

czytaj więcej
Facebook