[wppb-login]

Wola mocy

Weronika Książek
sierpień30/ 2021

Mawiają, że w zdrowym ciele zdrowy duch, ale jak zmotywować się do aktywności fizycznej i utrzymać motywację na zadowalającym poziomie?

Kiedy piszę te słowa, siłownie i kluby fitness są zamknięte przez pandemiczne obostrzenia, a treningi personalne odbywają się online. Czym powinniśmy się kierować, wybierając specjalistę, pod którego okiem chcemy zacząć ćwiczyć? Od razu zaznaczam, że nie podsuwam wskazówek dla kulturystów przygotowujących się do zawodów, tylko dla amatorów, którzy zmęczeni siedzeniem przy biurku i biernym odpoczywaniem na kanapie chcieliby wreszcie się rozruszać. To porady dla tych, którzy kiedyś chodzili na długie spacery z psem, modna opaska sportowa dumnie pokazywała zalecane 10 tys. kroków, ale kilkunastoletniemu kundelkowi piesze wycieczki przestały sprawiać przyjemność, więc i opiekun zrezygnował z takiej dawki ruchu. W przeliczeniu na ludzki wiek pies dobiega do osiemdziesiątki i tak jak wielu emerytów woli oglądać sport niż go uprawiać… Jego opiekun zaczyna szukać trenera po pierwsze dlatego, że jest przyzwyczajony do podejmowania aktywności fizycznej w towarzystwie, a po drugie dopiero zaczyna przygodę z ciężarami i wolałby nie wyrządzić sobie krzywdy niepoprawną techniką ruchów lub za dużym obciążeniem. Co z tego, że zaoszczędziłby pieniądze, rezygnując z trenera personalnego, gdyby w przyszłości został zmuszony do korzystania z jeszcze droższej pomocy rehabilitanta?

Zaloguj się i czytaj dalej po wykupieniu prenumeraty 😉 "Będzie Pan zadowolony!". Wykup dostęp do najpopularniejszego magazynu dla wegan, wegetarian i miłośników zwierząt - poznaj dobre strony życia!

SUBSKRYBUJ TUTAJ

Nie chcesz prenumerować? Na naszej stronie znajdziesz również ciekawe darmowe treści. Możesz też:

 

 

 

 

 

Featured
W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz: Na początek dnia i roku Szklana pułapka Potrójne szczęście Wolność od przyzwyczajenia Wspomnienie bieli

W numerze 12/2021-1/2022 przeczytasz:

Nowy, podwójny numer już w sprzedaży! Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!
OSTROŻNIE Z ŻYCZENIAMI

czytaj więcej

Na początek dnia i roku

Jeśli 1 stycznia postanowiliśmy, że chcemy zacząć się lepiej odżywiać, zacznijmy od jedzenia porządn…

czytaj więcej

Szklana pułapka

Ryby akwariowe trzymane są często całe życie w niewoli, w zamkniętym, sztucznym zbiorniku, a ich byt…

czytaj więcej

Potrójne szczęście

Szukasz pomysłu na gwiazdkowy prezent? Odwiedź internetowy sklepik Vivy, w którym kupując, pomagasz …

czytaj więcej

Wolność od przyzwyczajenia

W ciągu kilku dekad po inwazji białych na Abya Yala (orygynalna nazwa Ameryki) poza kamieniami szlac…

czytaj więcej

Wspomnienie bieli

Uwielbiamy święta nie tylko ze względu na pyszne jedzenie, prezenty i czas spędzany w rodzinnym gron…

czytaj więcej
Facebook