[wppb-login]

Mleko owsiane w Dunkin’ Donuts!

Weronika Książek
sierpień27/ 2020

Firma Dunkin’ Donuts wreszcie wprowadziła na rynek latte z mlekiem owsianym w całych Stanach Zjednoczonych.
Sieć sprzedająca kawę i pączki zaczęła oferować latte z mlekiem owsianym w styczniu w wybranych lokalizacjach w Kalifornii.

Następnie powszechnie rozszerzyła swoje produkty wegańskie o mleko owsiane, marki Planet Oat, należącej do HP Hood. Klienci mogą zamawiać mleko roślinne do gorących i mrożonych latte, kawy, cold brew oraz do mrożonych napojów. To pierwsze nowe wegańskie mleko w menu Dunkin’ od czasu wprowadzenia na rynek mleka migdałowego w 2014 roku.

Wiceprezes sieci ds. strategii marketingowej, Jill Nelson, powiedziała w oświadczeniu, że dodanie mleka roślinnego do menu w całym kraju „było idealnym krokiem do zwiększenia możliwości wyboru [w menu]”.

„W Dunkin’ cenimy sobie demokratyzację trendów i cieszymy się, że możemy zapewnić gościom w całym kraju dostęp do jednej z najszybciej rozwijających się alternatyw roślinnych, czyli mleka owsianego” – powiedział Nelson.

YES! Go Dunkin’!!

Opublikowany przez VegMichigan Czwartek, 20 sierpnia 2020

Chociaż wegańskich pączków Dunkin’ nie ma jeszcze w menu, sieć pracuje nad rozbudowaniem opcji roślinnych. W listopadzie ubiegłego roku firma rozpoczęła sprzedaż wegańskich kiełbasek śniadaniowych wyprodukowanych przez kalifornijską markę Beyond Meat. W wywiadzie dla CNBC dyrektor generalny Dunkin, David Hoffman powiedział: „Myślę, że będzie to partnerstwo na wiele lat”.

Mleko owsiane opanowuje świat

Dunkin’ Donuts to nie jedyna sieć kawiarni, która dodała mleko owsiane do menu.

Na początku tego roku Starbucks wprowadził na rynek mleko roślinne Oatly w 1300 stanach, w tym w Illinois, Indianie i Wisconsin. Sieć kawiarni dodała do swojego menu Oatmilk Honey Latte. Napój składa się ze Starbucks Blonde Espresso z miodem, gotowanym na parze mlekiem owsianym i polewą miodową – które można zamienić na wegańskie jeśli pominie się miód. Klienci mogą również zamówić mleko owsiane w tradycyjnych latte.

Oddziały Starbucks w Europie wprowadziły mleko owsiane w styczniu 2018 roku. Wybrane sklepy Starbucks Reserve – ekskluzywne punkty z barem koktajlowym – zaczęły serwować mleko owsiane w marcu ubiegłego roku.

Popularność mleka owsianego zaczęła się w roku 2016, kiedy szwedzka marka Oatly pojawiła się w Stanach Zjedoczonych.

Mleko roślinne, które jest wytwarzane przez zmieszanie owsa z wodą i usunięcie błonnika, szybko stało się popularne wśród baristów ze względu na to, że pieni się podobnie jak mleko krowie. W kwietniu ubiegłego roku Oatly otworzyła zakład przetwórczy o wartości 15 milionów dolarów – pierwszy poza Europą – w Millville w stanie New Jersey, aby pomóc zaspokoić popyt.

Featured
Mięsożerca promujący dania roślinne. Hit czy kit? Jaką żywność roślinną wybierają Polacy? Food trendy: wegańskie jedzenie będzie podbijać restauracje w 2022 Roślinny kurczak od Beyonda w KFC - nie dla wegan? UE w 2022 roku stawia na promocję diety roślinnej Veganzone: platforma społecznościowa dla wegan!

Mięsożerca promujący dania roślinne. Hit czy kit?

Promocja Veganuary, w której wziął udział portal Pyszne, zapraszając rapera Peję, wywołała kontrower…

czytaj więcej

Jaką żywność roślinną wybierają Polacy?

Jak wskazuje ProVeg Polska, w naszym kraju obecnie najszybciej rozwija się sektor zamienników ryb i …

czytaj więcej

Food trendy: wegańskie jedzenie będzie podbijać restauracje w 2022

„Raport Food Trendów” redakcji Food Service nie pozostawia złudzeń: roślinne jedzenie wchodzi na sta…

czytaj więcej

Roślinny kurczak od Beyonda w KFC - nie dla wegan?

Beyond Fried Chicken czyli roślinne nuggetsy na razie sprzedawane mają być tylko w USA w ponad 4 tys…

czytaj więcej

UE w 2022 roku stawia na promocję diety roślinnej

Jak informuje Proveg, polityka promocyjna Unii Europejskiej w 2022 ma kręcić się wokół zachęcania do…

czytaj więcej

Veganzone: platforma społecznościowa dla wegan!

Porady, przepisy, polecenia lokali gastronomicznych, ciekawe wydarzenia i zawieranie znajomości – cz…

czytaj więcej
Facebook