Pierwszy miesiąc prenumeraty cyfrowej za 1 złzamawiam

Szczecin miastem weganizmu? Tego chce Lewica Razem

lipiec 17 2019

Lokalni działacze skierowali do Urzędu Miasta oficjalne pismo w tej sprawie. Chcą aby prezydent Piotr Krzystek opracował „strategię adaptacji do zmian klimatycznych i związanych z nimi zagrożeń”.

Zmiany klimatu stają się tematem coraz częściej poruszanym w roku wyborczym. Autor petycji do prezydenta Szczecina, Sebastian Bednarski, na co dzień wspiera organizacje prozwierzęce i ekologiczne, fotografuje przyrodę. Uważa, że w obronie klimatu należy działać lokalnie i globalnie: „Bez natychmiastowych działań w tym obszarze wszelkie inne będą nieistotne ze względu na katastrofę z jaką przyjdzie nam się mierzyć już w niedalekiej przyszłości. Aby to było skuteczne, konieczna jest ścisła i solidarna współpraca wszystkich krajów” – mówił przed eurowyborami.

Teraz domaga się, aby miasto powstrzymało wycinkę drzew, usprawniło transport, postawiło na zieleń, i postawiło na promocję diety roślinnej.

– Angażowanie w to partnerów społecznych ze strony prezydenta pomogłyby we wchodzeniu do szkół np. specjalistów od żywienia, którzy tłumaczyliby dzieciom i prezentowali inne możliwości odżywiania się, a nie tylko te opierające się o mięso – tłumaczy Bednarski i dodaje, że chodzi o „względy zdrowotne i etyczne – powiedział Bednarski Radiu Szczecin.

Na razie oficjalnej odpowiedzi ze strony urzędu brak.

WK