[wppb-login]

Redakcja Vege
Czerwiec07/ 2018

6 czerwca odbyła się premiera książki O czym myślą koty. Magazyn Vege został jej patronem medialnym. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Ludzie zrobiliby dla swoich kotów niemal wszystko, oddają im nawet własne poduszki, kupują najlepsze karmy, ale czy naprawdę dobrze rozumieją te zwierzęta? W fascynującej opowieści, którą snuje Thomas McNamee, kocie tajemnice zostają rozszyfrowane jedna po drugiej. Autor przytacza nieznane szerszemu gronu odbiorców niezwykle ciekawe badania naukowe, a także powołuje się na osobiste doświadczenia – bardzo dobrze wie, o czym pisze, ponieważ uważa się za kociarza wielkiej klasy.

O czym myślą koty, czyli kocie sekrety oczami naukowców to mądra, poruszająca i wnikliwa książka, a zarazem przewodnik po życiu wewnętrznym kotów, z którym powinien zaznajomić się każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z tymi zwierzętami. Warto, by zapoznali się z nim zarówno ci, którzy dopiero się uczą trudnej sztuki interpretowania kocich zachowań, jak i te osoby, które uważają się za jej arcymistrzów. Może jednak nie wiedzą wszystkiego…? W książce znajdują się odpowiedzi na pytania, nurtujące wielu kociarzy: czy ludzki i koci mózg działają identycznie? Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujących na depresję? Czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem używają specjalnego języka, do każdego z nas zwracając się nieco inaczej? To zaledwie kilka tematów, które porusza Thomas McNamee na ponad 300 stronach kociej opowieści.

Thomas McNamee to absolwent Uniwersytetu Yale, amerykański poeta, eseista, autor dobrze przyjmowanych przez krytyków i czytelników publikacji o tematyce przyrodniczej, a przede wszystkim kociarz. W swojej najnowszej książce O czym myślą koty dzieli się tym, w jaki sposób postrzega te fascynujące zwierzęta, a jak widzi je współczesna nauka. Poza tym autor opowiada o codziennym życiu z Augustą – jego własną kotką, której fotografia oczywiście musiała się znaleźć wewnątrz książki.
Patronem książki jest nie tylko magazyn Vege, ale też m.in. Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Featured
Bananowe pankejki od Atelier Smaku! (10. urodziny VEGE) Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt? 10. Urodziny Vege Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium] Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Bananowe pankejki od Atelier Smaku! (10. urodziny VEGE)

Oto przepis na pankejki, które Jola i Mirek przygotowali dla nas na żywo w ramach obchodów 10. urodz…

czytaj więcej

Fiakrzy z Morskiego Oka skazani za znęcanie nad końmi

To pierwszy taki wyrok w sprawie koni z Morskiego Oka. 2 mężczyzn zostało prawomocnie skazanych za z…

czytaj więcej

Czy państwo poradzi sobie z ratowaniem zwierząt?

Te zwierzęta umarłyby w męczarniach gdyby nie pomoc organizacji. Czy państwowa służba będzie w stani…

czytaj więcej

10. Urodziny Vege

Magazyn Vege kończy 10 lat!
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!
[Pobierz darmow…

czytaj więcej

Kto się boi wegeburgera? [VEGE premium]

Jedliście ostatnio wegańskiego burgera? A może pasztet z ciecierzycy? Pijecie rano kawę z mlekiem so…

czytaj więcej

Nowe wegańskie "ryby" i "owoce morza". UK roślinnieje

Firma Vegan Finest Foods ogłosiła stworzenie nowej linii pod marką Vegan ZeaStar.

Od początku paź…

czytaj więcej
Facebook