Znaki V – jak aplikować?

Magda Buszko
Lipiec22/ 2016

Znak V – oznacza produkt odpowiedni dla Vegan.

Oznacza produkt sprawdzony przez najlepszych fachowców, technologów żywienia, dietetyków, producentów kosmetyków i suplementów. Oznacza produkt godny zaufania dla osób dla których wartością jest to z czego ten produkt powstał i w jakich warunkach.

Zapraszamy wszystkich producentów, dystrybutorów i usługodawców do zdobywania znaku V. Znaku, którym można oznaczać sprawdzone produkty/usługi odpowiednie dla Vegan.

V_www

Procedura przyznawania znaków V jest następująca:

1. firma chcąca zgłosić produkt lub usługę, proszona jest o upewnienie się, że jest ona zgodna z naszymi kryteriami. Są one następujące:

kryteria_www
Kliknij aby zobaczyć kryteria w nowym oknie >>TUTAJ<<

2. posługując się odpowiednim formularzem zgłoszeniowym – w zależności od produktu/usługi  należy zgłosić swoje produkty. Wypełnione formularze w wersji edytowalnej należy przesłać do koordynatora znaku V na adres v@vege.com.pl

3. za każdy zgłoszony produkt należy wnieść opłatę certyfikacyjną:

  • 100 zł brutto za każdy zgłoszony do certyfikacji nowy produkt
  • 50 zł brutto za każdy odnawiany produkt na kolejny rok
  • 600 zł brutto usługa jednorazowo
  • 400 zł brutto za odnowienie na kolejny rok.

Płatne w ciągu 7 dni od otrzymania faktury.

4. Aplikacje można składać w terminach:

I. okres przyjmowania zgłoszeń: 1- 30 kwietnia każdego roku. Zgłoszenia zostają zweryfikowane i porozumienia podpisane do 10 maja każdego roku. (UWAGA! zgłoszenia wysłane po 30 kwietnia, będą przesunięte do II terminu!!!)

  • Wręczanie otrzymanych certyfikatów ‘V” odbywa się uroczyście na Gali VIVY obchodzonych w trakcie tygodnia vege który wypada w 1szej połowie maja.

II. okres przyjmowania zgłoszeń: 1- 30 września każdego roku. Zgłoszenia zostają zweryfikowane i porozumienia podpisane do 31 października każdego roku. (UWAGA! zgłoszenia wysłane po 31 września, będą przesunięte do III terminu!!!)

III. okres przyjmowania zgłoszeń: 1- 31 grudnia każdego roku. Zgłoszenia zostają zweryfikowane i porozumienia podpisane do 31 stycznia roku następnego. (UWAGA! zgłoszenia wysłane po 31 grudnia będą przesunięte do I terminu kolejnego roku!!!)

5. Po podpisaniu umowy – porozumienia firma może używać znaku V przez rok, po upływie roku należy certyfikat odnowić. Jeśli firma tego nie uczyni certyfikat wygasa.

 

Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy wysyłać do koordynatora znaku V na adres: V@vege.com.pl

***

Wegetarianie i weganie to grupa osób liczona już w milionach, głównie mieszkańców dużych miast. Taka grupa ludzi stanowi poważną ilość konsumentów nastawionych na konkretne, spełniające odpowiednie kryteria, produkty spożywcze, kosmetyki, ubrania itd. A jeśli do osób, które deklarują siebie jako wegetarian czy wegan doliczymy naprawdę ogromną ilość osób, które po prostu chętnie sięgają po produkty roślinne, nie testowane na zwierzętach czy wyprodukowane ze sztucznych materiałów, to liczba potencjalnych klientów wzrasta do naprawdę bardzo interesującej z punktu widzenia marketingu liczby. Niestety ci klienci nie są grupą docelową dużych korporacji nastawionych na produkcję przemysłową.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt  Viva!, wydawca Miesięcznika VEGE, chce pomóc firmom promować wege i zachęcić do zintensyfikowania kampanii promocyjnych na rzecz tych właśnie produktów.

  • Dlaczego nasze V jest warte Twojej uwagi?

 

Podobny sposób wyróżniania produktów jest stosowany w Europie Zachodniej, USA, Kandzie i innych krajach, gdzie roślinożerni konsumenci są zauważani na rynku. Celem znaku V jest ułatwienie konsumentom wyboru ze sklepowej półce.

O polskie V może ubiegać się każdy producent, dystrybutor czy usługodawca, który spełnia kryteria przyznawania symbolu. Fundacja VIVA od ponad 15 lat walczy w Polsce o prawa zwierząt, jest ogromne zaangażowana w swoją działalność, nie promuje firm dla zysku, wiele osób pracuje w Fundacji charytatywnie, z dobrego serca i dla dobrej sprawy. Jedyny cel jaki nam przyświeca to troska o ludzkie zdrowie, zwierzęta i środowisko naturalne. Każda firma jest dokładnie sprawdzana, a symbol jest przyznawany tylko na rok. Po roku każdy produkt jest od nowa weryfikowany.

Dzięki temu klienci śmiało mogą szukać produktów ze znakiem V na sklepowych półkach!

Komentarze

Featured
Czytanie performatywne Kot senior Potencja Komunikacja z psem Regeneracja przeczytasz w numerze 2/2018

Czytanie performatywne

Radykalna Akcja Solidarna i Komuna//Warszawa zapraszają na dzień solidarności ze zwierzętami przeciw…

czytaj więcej

Kot senior

Problemy seniora, które dotykają kota, można złagodzić. Jak z wiekiem zmieniają się potrzeby i chara…

czytaj więcej

Potencja

Bez względu na to, czy chodzi o przedłużenie rodu czy o przyjemność z bycia we dwoje, kłopoty z pote…

czytaj więcej

Komunikacja z psem

Antropomorfizacja zwierząt sprawia, że często ich zachowanie porównujemy do ludzkiego, przez co błęd…

czytaj więcej

Regeneracja

Uprawianie sportu dzięki uwalniającym się endorfinom może nam przynieść wiele radości. Stajemy się z…

czytaj więcej

przeczytasz w numerze 2/2018

Lutowy numer magazynu VEGE już jest w drodze do kiosków w całej Polsce. Nie możesz się doczekać, aż …

czytaj więcej
Facebook
Facebook By Weblizar Powered By Weblizar